Darłowo: 8 dodatkowych policjantów w mieście i gminie

  • 04.07.2020, 09:00
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: 8 dodatkowych policjantów w mieście i gminie

Od 1 lipca do końca sierpnia darłowscy policjanci będą mieli wsparcie 8 dodatkowych funkcjonariuszy oddelegowanych tutaj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Pozwoli to na pojawienie się na ulicach miasta i gminy Darłowo po jednym dodatkowym patrolu podczas każdej zmiany. Policjanci patrolować będą newralgiczne miejsca w trakcie sezonu, będą współpracować również z ratownikami pracującymi na ośmiu darłowskich kąpieliskach. Funkcjonariusze pojawili się w Darłowie dzięki współpracy z samorządem, który pokrywa koszty ich zakwaterowania i wyżywienia.

- Dodatkowe wsparcie jest potrzebne, bo liczba osób przebywających na terenie miasta w trakcie sezonu rośnie niemal dwukrotnie. Szacujemy, że w szczycie wakacji może to być około 25 tysięcy osób – mówi Tomasz Bobin, sekretarz miasta Darłowa.

Pierwszego dnia służby w Urzędzie Miejskim w Darłowie zorganizowano krótkie spotkanie władz miasta z policjantami, w którym wzięli udział m.in. Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda i Komendant Komisariatu Policji w Darłowie nadkom. Wojciech Wolszczak. Wszyscy życzyli sobie bezpiecznego i zdrowego sezonu.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CBA
CBA 06.07.2020, 08:26
A można by się dowiedzieć gdzie ci policjanci mają zapewnione noclegi oraz wyżywienie opłacone przez miasto?
Darłowianin
Darłowianin 05.07.2020, 11:45
Już widać efekty pracy tych dodatkowych sił policyjnych, wszystkie menele na Placu Kościuszki zostały spisane,skatalogowane i ukarane! Tak tak od razu poczułem się bezpieczniej bo to takie groźne towarzystwo że strach było chodzić po Darłowie bo za 10 groszy które im do piwa brakowało potrafili poćwiartować i do Wieprzy wrzucić😂

Pozostałe