16 ton odpadów z Norwegii nie wjedzie do Polski

  • 12.07.2020, 10:57
  • Obserwator Lokalny
16 ton odpadów z Norwegii nie wjedzie do Polski

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie udaremnili przywóz z Norwegii na teren Polski ponad 16 ton odpadów.

Do odprawy celnej zgłoszono odzież używaną. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeanalizowali dokumenty. Sprawdzili też stan faktyczny transportu. Okazało się, że odzież używaną pomieszano z butami, zabawkami, opakowaniami kartonowymi, a nawet z torebkami damskimi.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie ocenił, że przywożony towar to odpady, a ich transport stanowi nielegalne przemieszczenie.

Teraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie (GIOŚ) przeprowadzi postępowanie mające na celu powrót odpadów do Norwegii.   (mb)

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stefan
Stefan 14.07.2020, 12:07
Kogoś tu poniosło. To transport ubrań z wrzutówek postawionych na ulicy. Podobne stoją na naszych ulicach. Ludzie wrzucają do nich także torebki i buty. Na tej zasadzie celnicy musieli by zatrzymywać każdy transport Vive Recycling, które ma nawet specjalną maszynę do parowania butów. Wszystko to po wypraniu (wyszyszczeniu) ląduje w second hand-ach.

Pozostałe