Sławno: Święto Policji

  • 17.07.2020, 14:27
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Święto Policji
Dzisiaj w sali kinowej Sławieńskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Policji. Tegoroczne Święto Policji jest obchodzone w Polsce w sposób szczególny, ponieważ za kilka dni przypada 101. rocznica powstania Policji Państwowej. W tym roku obchodzona jest także 95. rocznica służby kobiet w szeregach Policji.

Obchody Święta Policji w Sławnie odbyły się w sali kinowej Sławieńskiego Domu Kultury z udziałem kadry kierowniczej wyróżnionych funkcjonariuszy i pracowników policji.

Głównym punktem gali były awanse. W tym roku na wyższe stopnie policyjne awansowano 38 policjantów, w tym 4 otrzymało swój awans przed terminem.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda po wręczeniu aktów mianowania na wyższy stopień, pogratulował awansowanym, a wszystkim policjantom podziękował za trud codziennej służby.

 Na gali odczytany został także list przesłany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasza Trawińskiego skierowany do policjantów i pracowników, oraz listy gratulacyjne przesłane od władz samorządowych i instytucji.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda w swoim wystąpieniu opowiedział o historii powstania Policji. Szef sławieńskich policjantów w 95. rocznicę służby kobiet w szeregach Policji, oprócz życzeń, podziękował im za profesjonalizm oraz sumienność w służbie.

Podziękował także wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Podkreślił również, że nie byłoby takiego zaangażowania, gdyby nie rodzina, która jest najważniejszym wsparciem dla funkcjonariuszy i pracowników.

Na zakończenie 5 – letni Jakub Zamiara z Przedszkola nr 4 z pomocą pani Izabelli Sozańskiej – Majchrzak – dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury w Sławnie wyrecytował wiersz o zawodzie policjanta. asp. Kinga Warczak

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe