Darłowo: fantastyczna Orkiestra, cudowna Publiczność

  • 24.07.2020, 11:30
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: fantastyczna Orkiestra, cudowna Publiczność

Wczoraj w samym sercu Darłowa zagrała – w pełnym składzie – Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej pod batutą: Jakuba Chrenowicza i przy słowie wiążącym Andrzeja Zborowskiego.

Na program koncertu pełnego wyjątkowego klimatu, wspaniałej atmosfery i fantastycznej darłowskiej publiczności składały się m.in. takie utwory jak: G. Bizet Prelude (Entracte) z I Suity “Carmen”, Marsz Torreadora z I Suity “Carmen”, J. Strauss II Polka “Eljen a Magyar”, Uwertura do operetki „Baron cygański”, J. Brahms Taniec węgierski nr 1, Taniec węgierski nr 5, S. Moniuszko Mazur z opery „Straszny Dwór”, A. Chaczaturian „Taniec z szablami” z baletu „Gajane”, Walc z baletu „Maskarada”, P. Czajkowski „Walc kwiatów” z baletu „Dziadek do orzechów”, E. Elgar Marsz „Pomps and  circumstances”.

Przypominamy, koncert otrzymał wsparcie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego a jego organizatorami byli: Filharmonia Koszalińska oraz Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda.

Kolejny koncert z udziałem muzyków FH już 5 sierpnia 2020 roku, w ramach 54. MFO w Kościele Świętej Gertrudy. Godz. 19:15 – wstęp wolny.

Gramy z dystansem, gramy dla Was… Kultura na Fali – Darłowo, Lato 2020.

Tekst i foto: Magda Burduk

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe