×
Promuj swój biznes
Promuj swój biznes
Promuj swój biznes

Darłowo Czarny Tydzień w MOPS-ie

  • 19.11.2018, 22:21 (aktualizacja 20.11.2018 08:04)
Darłowo Czarny Tydzień w MOPS-ie

Pracownicy darłowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dołączyli do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej „Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej”.

Będą protestowali do 23 listopada (podobnie jak tysiące pracowników pomocy społecznej w Polsce) przeciwko lekceważeniu ich przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz lokalny samorząd.

- Protestujemy, bo jest nam źle. Czujemy się niedoceniane i wręcz upokarzane poborami jakie dostajemy – jedna przez drugą, mówią ubrane na czarno panie. - Protestujemy, bo nie powinno być tak, że osoby zatrudnione na takim samym stanowisku, w innej instytucji podległej temu samemu samorządowi, z podobnym zakresem obowiązków, mają dużo większe pobory. A jeśli chodzi o gminę Darłowo, to nie możemy nawet porównać się do tamtejszych płac. To prawdziwa przepaść.

Demoralizujące są głodowe pobory, często mniejsze niż wypłacane zasiłki. Zły system pracy powoduje, że jedni są zawaleni robotą, a inni nie. Generalnie postulatów jest mnóstwo. Strajkujący w całej Polsce żądają realizacji postulatów pracowniczych i zawodowych. W Darłowie akcentują te płacowe:

- To ciężka praca, ale lżej by się pracowało, gdybyśmy byli odpowiednio doceniani... Więcej w wydaniu papierowym (sim)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szukampracy
szukampracy 23.11.2018, 09:08
Wszystkie ładnie ulane tłuszczykiem, więc aż tak źle pewnie nie jest. Niektórzy się budują, inni mają pensjonaty, mężów w pracy za granicą. Czarny bunt też widać - z Solara i Zary. Brwi porobione, włosy też...biżuteria wisi. Nie jest u nich źle. Nie ma ludzi niezastąpionych, a ja z chęcią pójdę do pracy w MOPS w Darłowie. Z niecierpliwością oczekuję na ogłoszenia w BIP.
:)
:) 24.11.2018, 01:09
Hmm... Poziom wypowiedzi pozwala sądzić, że jeszcze długo tej pracy będziesz szukał :)
AZ
AZ 22.11.2018, 22:22
Do "NowaJa": czyli w zupełności wystarcza Pani najniższa krajowa? Jest na to odpowiednia nazwa. Marazm.
Nowa ja
Nowa ja 22.11.2018, 13:12
To przepraszam bardzo to skoro ja pracuje w sklepie miesnym za najnizsza krajowa . To tez by mi sie lżej pracowalo jakbym zostala " odpiwiednio doceniona " nie sądze.
JestemZa
JestemZa 21.11.2018, 02:11
Jeśli pensje są niższe niż świadczenia, które przyznają - to sytuacja jest po prostu nienormalna. W komentarzach pojawiają sie sugestie, by iść do Biedronki czy ryb - proszę bardzo. Każda uczciwa praca jest do przyjęcia. Załóżmy, że wszystkie te panie pójdą do innej pracy. Co wtedy? Przyjdą następne i też mają mieć głodowe pensje ? Litości. Tu nie chodzi o to, czy pewna pani jest sympatyczna czy nie. Ale o zakres obowiązków, który jest nieadekwatny do osiąganych dochodów. Nie bez powodu ci pracownicy mają status funkcjonariusza publicznego. Wysokość pensji w dużej mierze zależy od samorządu - tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Nic więcej.
:)
:) 20.11.2018, 18:59
A ja popieram, wiadomo, że nie wszyscy są mili, ale interesanci przychodzą i uważają, że im sie należy. Sama byłam świadkiem takiej sytuacji
Zła
Zła 20.11.2018, 23:19
Skoro na rodzine 3 osobowa jest dochod 1500zl to raczej sie nalezy. A alkoholika sie nalezy mimo tego ze sprzedaja wszystko za grosze zeby miec na wino.
hahaha
hahaha 20.11.2018, 16:42
Do ryb niech idą.
Ja
Ja 20.11.2018, 10:34
Do jednego z marketów potrzebują i wypłaty lepsze wiec można zmienić
Darłowian
Darłowian 20.11.2018, 09:03
Popieram, w tym kraju trzeba o swoje walczyć.
Doro
Doro 20.11.2018, 06:26
Jeśli chcą poparcia opinii publicznej to czemu nie przedstawią jakie to są zarobki i jakie powinny według nich być? Bardzo nierzetelny artykuł.
Interesant
Interesant 19.11.2018, 22:33
Wielka szkoda ze jedna z pan strasznie jest zdziwiona ze wiekszosc ludzi w Darlowie zarabia najnizsza krajową, przy czym jest bardzo niemiła . Odniosłam wrazenie ze pozjadala wszystkie rozumy .

Pozostałe