Jeżyczki Znów złapano kłusowników

  • 06.08.2020, 09:34
  • Obserwator Lokalny
Jeżyczki  Znów złapano kłusowników

Aż 65 kg troci (20 ryb) zabrali kłusownikom funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej podczas akcji w okolicach Jeżyczek. Akcję przeprowadzono we wtorek w nocy. Państwowym strażnikom z posterunku w Szczecinku pomagali członkowie Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Koszalińskiego. Razem złapali dwóch mężczyzn poławiających ryby przy pomocy prądu. Oprócz ryb, zabezpieczono przy nich podbierak do połowu ryb, kołowrot - bebenek z nawinietym kablem o długości około 800 metrów. Sprawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wtorkowe zatrzymanie nie jest jedynym w ostatnim okresie. W połowie lipca także złapano kłusowników łowiących w okolicach miejscowości Jeżyce oraz Pęciszewko. Wówczas zabezpieczono sieć służącą do połowu oraz dwie odłowione ryby.   (sim)

Okres wędrówki troci na tarło, to czas kłusowniczych żniw. Strażnicy rybaccy walczą z tą plagą od lat.

...nad rzeką pojawił się starszy mężczyzna z psem. Zachowywał się tak, jakby doglądał pasących się krów. Po rozejrzeniu się nad rzeką zagwizdał. Wtedy z lasku wyszło dwóch młodych mężczyzn...

Powyżej fragment historycznej już relacji z ujęcia rodziny kłusowników w roku... 1983 r., którą zamieścimy w najbliższym Obserwatorze Lokalnym (12.08). Zapraszamy do lektury.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Galtrocionim
Galtrocionim 06.08.2020, 14:47
strzelać do nich to za mało!

Pozostałe