Darłówko Zachodnie: rusza budowa rezydencji VistaMar

  • 27.08.2020, 16:44
  • Obserwator Lokalny
Darłówko Zachodnie: rusza budowa rezydencji VistaMar

- To strategiczna inwestycja dla naszego kurortu, a POC Partners Polska to sprawdzony i wiarygodny partner. Współpraca trwa już kilka lat i bardzo dobrze się układa – mówił Waldemar Bonk sekretarz Starostwa Powiatowego w Sławnie podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod rezydencję VistaMar, będącą elementem kompleksu Marina Royale. - Ta inwestycja wpłynie na rozwój Darłówka. Dzięki niej powstanie zaplecze gastronomiczno-usługowe, które nie tylko przyciągnie turystów, ale będzie także wykorzystywane przez mieszkańców oraz zapewni dodatkowe miejsca pracy – kontynuował Waldemar Bonk, który był jedynym przedstawicielem lokalnych władz podczas tejże uroczystości.

Wmurowaniem kamienia węgielnego oficjalnie zapoczątkowało drugi etap inwestycji belgijskiej spółki POC Partners Polska w nadmorskiej części Darłowa, której przedstawiciele oznajmili, że nowe apartamenty zostaną oddane do użytku latem 2023 r.

W rezydencji VistaMar, która powstaje tuż przy wejściu do awanportu, znajdzie się 105 lokali mieszkaniowych o metrażu od 25 do 88 mkw. Zaprojektowanych tak, aby można było nie tylko cieszyć się nadmorskim wypoczynkiem, ale przede wszystkim komfortowo mieszkać. W budynku powstanie basen wewnętrzny, sauny, spa, klub malucha oraz studio fitness, kawiarnia z piekarnią i sale konferencyjno-bankietowe z widokiem na morze. W inwestycji zaplanowano także podziemny garaż, komórki lokatorskie, pralnię z suszarnią i przestronne rowerownie.

- To część wieloletniego projektu, który realizujemy w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się miejscowości nadmorskich w Polsce. Darłówko to miejsce z ogromnym potencjałem, a inwestycja stanowi połączenie tego, co najlepsze w polskiej i flamandzkiej kulturze. Zależy nam na stworzeniu doskonałej jakości budynków, które dzięki ponadczasowej formie wpasują się w charakter okolicy. Ich mieszkańcy będą mogli w komfortowych warunkach cieszyć się pięknem tej nadbałtyckiej miejscowości niezależnie od pogody czy pory roku – mówi Thomas Schoutens, General Manager POC Partners Polska.

 

Mieszkańcy Darłówka zyskają także promenadę, która zbudowana zostanie przed budynkami. Z niej będzie można podziwiać wyjątkowe w tej miejscowości zachody słońca. Ponadto całe zaplecze gastronomiczno-usługowe to dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców.

Docelowo zespół Marina Royale składać się będzie z trzech apartamentowców położonych nad samym brzegiem Bałtyku. Latem 2019 roku otworzyły się drzwi do pierwszego z nich – UltraMar. Prace budowlane w Darłówku związane z drugim apartamentowcem VistaMar już się rozpoczęły. Mieszkania zostaną przekazane właścicielom latem 2023 r. Ich ceny oscylują między 16 a 39 tys. zł. za mkw brutto. Lokale będą wykończone i oddane w standardzie „pod klucz”. Ostatni, zamykający projekt – MiraMar, powstanie w kolejnych latach.

Bliskość morza daje możliwość uprawiania żeglarstwa, pływania, surfingu, kajakarstwa, sportów motorowodnych oraz wędkowania. Szerokie, piaszczyste plaże to okazja do wypoczynku, spacerów, biegania lub nordic walkingu. Kilometry dróg rowerowych to raj dla miłośników dwóch kółek.

Nie bez przyczyny ulica, przy której znajduje się nasza inwestycja, nazywa się Bulwar Zachodzącego Słońca. Rezydenci VistaMar będą bowiem mogli cieszyć się niczym niezakłóconym widokiem na Bałtyk, a przede wszystkim podziwiać wyjątkowe zachody słońca w Darłówku – mówi Thomas Schoutens.

POC Partners Polska oferuje także obsługę wynajmu apartamentów w zespole Marina Royale. Właścicielom mieszkań zapewnia to przychody z inwestycji oraz daje możliwość wypoczynku w swoim apartamencie bez żadnych ograniczeń czasowych.

POC Partners to belgijski deweloper z ponad 25 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w budowaniu i zarządzaniu nadmorskimi rezydencjami. Dotychczas zrealizował 90 projektów głównie nad Morzem Północnym i Bałtyckim. Inwestor stosuje w swoich realizacjach materiały wysokiej jakości. Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska. Firma realizuje projekty mieszkaniowe i hotelowe, buduje centra handlowe, hipermarkety, budynki biurowe, przemysłowe oraz hotele, bazując na nowoczesnych technologiach oraz materiałach najwyższej jakości.

Honorowymi gośćmi czwartkowego wydarzenia byli: (oprócz wspomnianego wcześniej sekretarza Bonka), przedstawicielka Ambasady Królestwa Belgii, członkowie zarządu inwestora POC Partners Polska oraz generalnego wykonawcy CFE Polska. (r)

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe