Darłowo: Rafał Nagórski powołany na stanowisko zastępcy Burmistrza Darłowa

  • 01.09.2020, 08:52
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Rafał Nagórski powołany na stanowisko zastępcy Burmistrza Darłowa

Rafał Nagórski został powołany przez Arkadiusza Klimowicza na stanowisko zastępcy Burmistrza Darłowa. Nowe obowiązki dotychczasowy pełnomocnik burmistrza ds. współpracy z inwestorami i instytucjami publicznymi przejął 1 września.

Arkadiusz Klimowicz od ponad dwóch lat nie decydował się na powołanie swojego zastępcy, bowiem przez wiele lat mógł liczyć na nieocenione wsparcie śp. Elżbiety Karlińskiej – ostatniej wiceburmistrz Darłowa (funkcję tę pełniła w latach 2002-2018), która po zdobyciu mandatu radnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – formalnie pełniła funkcję sekretarza Królewskiego Miasta Darłowo. Po niespodziewanej śmierci przed rokiem śp. sekretarz Karlińskiej, funkcję tę objął Tomasz Bobin, który piastuje ten urząd od grudnia 2019 roku. Stanowisko zastępcy burmistrza wciąż było jednak nieobsadzone. Dzisiejsze powołanie dotychczasowego pełnomocnika na funkcję wiceburmistrza ma nadać dynamiki pracom darłowskiego ratusza i dać jasny sygnał, że inwestycje prywatne realizowane na terenie Darłowa mają strategiczne znaczenie dla polityki realizowanej przez ratusz.

Rafał Nagórski ma 41 lat, jest magistrem ekonomii, absolwentem Politechniki Koszalińskiej. Ukończył specjalizację z zakresu europeistyki oraz mediów i komunikowania. Przez kilkanaście lat był dziennikarzem najpierw „Głosu Pomorza”, później „Głosu Koszalińskiego”. Był redaktorem odpowiedzialnym za stworzenie i wydawanie prasowego dodatku poświęconego sprawom Darłowa i całego powiatu sławieńskiego. Pracował też w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Koszalinie. W 2019 roku został pełnomocnikiem burmistrza Darłowa do spraw współpracy z inwestorami i instytucjami publicznymi.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamila
Kamila 16.09.2020, 18:16
Nagórek - GRATULACJE! Nareszcie Cię doceniono. Dla dobrych ludzi zawsze los się uśmiechnie. Pozdrawiam!

Pozostałe