„Zielona Dycha” Motykowska i Jabłoński w czołówce biegu

  • 05.09.2020, 19:47
  • Obserwator Lokalny
„Zielona Dycha”  Motykowska i Jabłoński w czołówce biegu UM Kępice Honorowym starterem biegu była czołowa polska ultramaratonka Małgorzata Pazda-Pozorska
Bardzo dobrze wypadli sławieńscy biegacze startujący w biegu przełajowym „Zielona Dycha” w Obłężu.

W biegu głównym (10 km) wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Ksenia Motykowska z Klubu Biegacza Spoko ze Sławno (czas 46 min. 45 sek.). Wśród mężczyzn piąty był Tomasz Jabłoński (też KB Spoko Sławno - 41 min. 21 sek).

Inni biegacze z powiatu sławieńskiego zajęli następujące miejsca:

26 - Krzysztof Gostomczyk z KB Spoko Sławno (48 min. 52 sek.)

35 - Damian Wójcik z Darłowa (51 min. 33 sek.).

53 - Henryk Telesiewicz - KB Spoko Sławno (1:01:52).

 

Honorowym starterem biegu była czołowa polska ultramaratonka Małgorzata Pazda-Pozorska, mistrzyni i rekordzistka Polski. 38 – letnia zawodniczka AML Słupsk to między innymi zwyciężczyni maratonu w Sydney, rekordzistka Polski w biegu na 100 km (rekord poprawiała 3 razy), uczestniczka biegów 24 godzinnych (na Mistrzostwach Świata w Albi we Francji przebiegła ponad 235 km – 10 miejsce).

W Obłężu, sobotni bieg główny wygrała Katarzyna Perlik z Miastka (46 min. 33 sek.), wśród mężczyzn najszybszy był Mariusz Borychowski z Kobylnicy (35 min. 37 sek.).

Organizatorzy już zapraszają na bieg charytatywny, który odbędzie się 19 września 2020 r. podczas XIV Otwartych Mistrzostw w Zbieraniu Grzybów. Rywalizacja o nazwie „Bieg po Kozaka” będzie miał na celu pozyskanie środków na leczenie starszego chorążego sztabowego – Henryka Łepeckiego.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe