Sławno: powrót „Dwójki”

  • 12.09.2020, 12:23
  • Obserwator Lokalny
Sławno: powrót „Dwójki” Od lewej: Bogusław Ogorzałek, wicekurator oświaty w Szczecinie, Aneta Świątek - dyrektor SP nr 2, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna.

W piątek dyrektor Aneta Świątek wzięła do ręki symboliczny klucz do Szkoły Podstawowej nr 2. Otrzymała go od burmistrza Krzysztofa Frankensteina. Tym samym oficjalnie, po 21 latach do budynku przy Placu Sportowym, wróciła Szkoła Podstawowa nr 2.

Podstawówka w obiekcie tym istniała od 1945 r. do 1999 r. Potem było tu Gimnazjum.

- Zmiany wymusiła rządowa reforma edukacji polegająca na likwidacji gimnazjów. Ponowne utworzenie SP 2 w tym miejscu było poprzedzone dyskusją w mieście, gdzie m.in. wypowiedzieli się rodzice dzieci wskazując, że chcą by szkoły były na Osiedlu Północ i w budynku po Gimnazjum Miejskim nr 1. To dobra lokalizacja. Wśród zieleni, przy placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Obok są dwie hale sportowe i stadion miejski – mówił Krzysztof Frankenstein.

Ponowne uruchomienie szkoły przy Placu Sportowym poprzedził gruntowny remont budynku. Rozpoczął się na przełomie marca i kwietnia 2020 r. tego roku. Generalnym wykonawcą robót była firma SIMA Sp. z o.o. ze Słupska.

Więcej w wydaniu papierowym Obserwatora Lokalnego 16 września 2020 r.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (70)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe