Powiat sławieński: zróbcie ścieżkę rowerową wzdłuż drogi 203

  • 14.09.2020, 17:27
  • Obserwator Lokalny
Powiat sławieński: zróbcie ścieżkę rowerową wzdłuż drogi 203 Mieczysław Siwiec Obecnie rowerzyści na trasie od Cisowa do granic województwa zachodniopomorskiego muszą poruszać się wśród jadących samochodów. Ewentualna ścieżka rowerowa bardzo podniosłaby ich bezpieczeństwo.
Ludowcy z powiatu sławieńskiego poparli zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą budowy ścieżki rowerowej wzdłuż remontowanej drogi 203. Z pomysłem takim wystąpiła grupa inicjatywna, popierana przez posła PSL Radosława Lubczyka. Samą petycję przedstawiła Elżbieta Gumińska – Wasiak, dyrektor biura poselskiego podczas podczas posiedzenia Zarządu Powiatowego PSL w Tyniu.

Kilka dni temu na terenie Gminy Darłowo i Gminy Postomino zawiązała się grupa inicjatywna, która przystąpiła do zbierania podpisów osób popierających petycję do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku DW nr 203 - poczynając od skrzyżowania z drogą do Cisowa (tuż za Darłowem) do granic województwa zachodniopomorskiego (gmina Postomino/gmina Ustka).

Droga została wyremontowana na odcinku od Koszalina do skrzyżowania z drogą do Cisowa. Na całym tym odcinku zbudowano ścieżkę rowerową (ciąg pieszo-rowerowy).

Także od strony Ustki do granic województwa zachodniopomorskiego (gmina Postomino) DW nr 203 również została przebudowana i posiada biegnący obok ciąg (ścieżkę) pieszo-rowerowy.

Wiadomo, że w najbliższych latach planowana przebudowa odcinka od skrzyżowania z drogą do Cisowa (tuż za Darłowem) do granic woj. zachodniopomorskiego (gmina Postomino/gmina Ustka). Jednak w planach tych nie przewiduje się budowy ciągu pieszo-rowerowego ( ścieżki), a tylko chodniki w poszczególnych miejscowościach.

Mieszkańcy powiatu sławieńskiego, członkowie Klubów i Stowarzyszeń Kolarskich oraz odwiedzający ten region turyści mieli nadzieję, że gdy w/w odcinek drogi będzie przebudowywany , to równocześnie będzie budowana ścieżka pieszo-rowerowa, która realnie poprawi płynność ruchu na odcinku drogi Darłowo - Ustka gdzie szczególnie w sezonie turystycznym jest bardzo duże natężenie ruchu samochodowego oraz rowerowego i pieszego.

Brak ścieżki pieszo-rowerowej na tym odcinku jest nie akceptowalny społecznie gdyż powoduje również wykluczenie turystyczne takich miejscowości jak: Zakrzewo, Kopnica, Drozdowo, Sulimice, Karsino, Masłowice, Ronino, Chudaczewo, Pieńkowo do Postomino i pozbawienie ich szansy na rozwój gospodarstw agroturystycznych czy turystyki wiejskiej a przede wszystkim pozbawia możliwości bezpiecznego korzystania z najtańszego i najbardziej ekologicznego środka lokomocji jakim jest rower.

Sygnatariusze Petycji opierając się na opiniach zainteresowanych uważają, że przebudowa drogi bez jednoczesnej budowy ścieżki pieszo- rowerowej na tym odcinku jest całkowicie niezrozumiałym posunięciem krzywdzącym zamieszkujących te tereny ludzi, dlatego postanowiono j.w.

Sygnatariusze Petycji zapraszają do współpracy wszystkich, którym ekologia, bezpieczeństwo na drodze i poprawa jakości życia lokalnych społeczności jest bliska.

W skład grupy weszli przedstawiciele: mieszkańców, radnych powiatu sławieńskiego, klubów kolarskich oraz świata sportu i turystyki.

Koordynatorem inicjatywy jest Biuro Poselskie Posła Radosława Lubczyka zlokalizowane przy ul. Pl. Wyszyńskiego 4 w Sławnie.

Wszelkie informacje na powyższy temat można uzyskać pod nr tel. 796 519 646

e-mail: [email protected]

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radek
Radek 15.09.2020, 11:46
A może tak Sławno - Jarosławiec? już nie wspomnę o ścieżkach w mieście! i nie mówię tu o ścieżkach w parku/ ścieżki rekreacyjne. Chodzi o ścieżki rowerowe, tak by można było przejechać z jednego końca miasta na drugi koniec, lub ustawić odpowiednie znaki dla chodnika z możliwością użytkowania dla rowerzystów!Tak jak to robią inne miasta, Przecież to jest przyszłość, Sławno ogólnie powinno stawiać na turystykę rowerową , mamy piękne tereny do których nie jest łatwo dotrzeć, a potem się dziwimy że nic się nie dzieje w Sławnie. Uważam że to dobry punkt by ożywić to miasto,

Pozostałe