Sławno Ribnitz-Damgarten pomaga sławieńskiemu szpitalowi

  • 26.09.2020, 15:52
  • Obserwator Lokalny
Sławno  Ribnitz-Damgarten pomaga sławieńskiemu szpitalowi
Po raz kolejny Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna załatwił pomoc dla Szpitala Powiatowego w Sławnie. Tym razem jest to 12 łóżek pielęgnacyjnych z partnerskiego miasta Ribnitz-Damgarten.

Łóżka, sterowanie za pomocą pilota, trafią na oddział chirurgiczny.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i zaangażowanie naszych niemieckich partnerów, a szczególnie bardzo chcę podziękować Thomasowi Huthowi - burmistrzowi Ribnitz-Damgarten, który funkcję pełni od kwietnia 2020 roku, ale jest zaangażowany w kontynuację wcześniej zaplanowanych działań – mówi burmistrz Sławna i dodaje, że podziękowania należą się także firmie Trans Kachel (bezpłatny transport sprzętu) oraz pracownikom Urzędu Miejskiego oraz jednostek miejskich a także radnym (pomagali przy rozładunku sprzętu).

To już kolejna pomoc dla sławieńskiej placówki. Pierwsza pomoc w postaci sprzętu medycznego dotarła do Sławna w marcu 2018 roku. Wtedy szpital otrzymał dziewięć łóżek automatycznych, specjalistyczny rower rehabilitacyjny, chodziki dla starszych osób, ekran rentgenowski i szereg drobniejszego sprzętu.

W czerwcu 2019 roku do powiatowej placówki trafiły m.in. łóżka pielęgnacyjne, szafki nocne, balkoniki i kule do chodzenia, składane wózki inwalidzkie, krzesła toaletowe oraz leżanki lekarskie.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JAk
JAk 26.09.2020, 20:10
Znowu śmieci do Polski ściągają . Ciekawe ile jest chorób przywiezionych w tych 'mebelkach " . dziadostwo

Pozostałe