Sławno: wystawić przed dom?

  • 19.10.2020, 17:19
  • Obserwator Lokalny
Sławno: wystawić przed dom?
Przypadek z poniedziałku, sprzed godziny 16. Starsza pani mieszka w Sławnie. Jest po poważnej operacji przeprowadzonej w szpitalu w Koszalinie. W poprzedni poniedziałek zdjęto jej szwy. Tydzień później zaczęła obficie krwawić z rany. Pierwsza reakcja – telefon do Koszalina. Dzwoni córka chorej. Tam lekarz prowadzący radzi: - Proszę zgłosić się do szpitala w Sławnie. Tam mogą obejrzeć ranę i stwierdzić, czy to coś poważnego? Nie ma potrzeby jechać aż do Koszalina...

W sławieńskim Szpitalu Powiatowym dowiaduje się, że nic tu nie będą robili, bo to nie oni wykonywali operację. Powinna się zgłosić tam gdzie miała wykonywany zabieg – oznajmia lekarka ze sławieńskiej lecznicy (czy na pewno lecznicy?)

- A gdyby mama miała operację w Krakowie?

- A to co innego. Ale miała w Koszalinie, więc tam możecie ją zawieźć...

Przy okazji wychodzi na jaw, że specjalistyczny transport medyczny, też nie wchodzi w grę.

- Boję się wieźć mamę do Koszalina. Obficie krwawi, jest bardzo słaba. A co będzie jak coś się jej stanie w trakcie jazdy?

Przypomina się sytuacja sprzed kilku lat, gdy aby przewieźć chorego z prywatnej przychodni do szpitala należało go wystawić na trawnik przed budynkiem.

W innych sytuacjach pogotowie ratunkowe (potoczna nazwa transportu medycznego - nie mylić z Zespołami Ratownictwa Medycznego ) nie reagowało... Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiero
kiero 24.10.2020, 14:28
Sławieński szpital dno dna. Szkoda niektórych ludzi, którzy w nim pracują, ale odsyłanie pacjenta, to jakaś kpina!!! System działa kaprawo to każdy wie, ale czy lekarz/;ekarka ba dyrektor szpitala będąc ludzkim człowiekiem nie może wykonać prostej obserwacji, ewentualnie odsączenia rany, dociągnięcia szwów i założenia nowego opatrunku. Świat idzie na PSY albo na PIS jedno i to samo.
Pan kowalski
Pan kowalski 19.10.2020, 20:09
Co za chamy. To są lekarze ? Powinien dostać w *** i wtedy wiedziałaby że jest od leczenia ludzi , tak jak d....a od sr...nia.

Pozostałe