Sławno: „Jarek, niestety ten rząd obalą kobiety”...

  • 26.10.2020, 21:16
  • Obserwator Lokalny
Sławno: „Jarek, niestety ten rząd obalą kobiety”...
- to jedno z wielu haseł skandowanych podczas poniedziałkowego Strajku Kobiet w Sławnie (jedynie tu w powiecie sławieńskim organizowany jest Strajk Kobiet). Tym razem, o 17. na placu Wyszyńskiego zjawiło się ponad 200 Pań (było też kilkunastu Panów).. Przeważały osoby młode. Oprócz skandowanych głośno haseł niosły transparenty. Wiedzieliśmy więc powiedzenie Thomasa Jeffersona: „Gdy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem”, albo bardziej swojskie hasła: „Myślę, czuję, decyduję” czy też „Moja macica, moja sprawa”.

Uzbrojone w hasła, ruszyły w pochód po mieście. Z placu Wyszyńskiego dotarły w okolicę obwodnicy, aby przez ulicę Łączną i Armii Krajowej wrócić na Plac. Po drodze „zaszły” pod biuro posła PiS – Pawła Szefernakera. Tam wyraziły swój stosunek do partii rządzącej. Posła nie było (jego asystentów też).

Oczywiście nie zabrakło policji, która ubezpieczała Panie dwoma radiowozami.

Kolejna odsłona strajku we wtorek - 27 października o godz. 16 na placu kard. Wyszyńskiego. Tutaj nastąpi start protestu osób zmotoryzowanych, które w ramach protestu będą jeździły po Sławnie.

Na środę zapowiedziano ogólnopolski protest kobiet. Panie nie pójdą do pracy, ani też nie ugotują obiadu, nie wykonają też innych koniecznych, codziennych czynności.

- Chcemy pokazać, że rola kobiety w życiu codziennym jest ogromna – wyjaśniała Ewelina Stach, radna miejska ze Sławna, która przewodzi sławieńskiemu Strajkowi Kobiet.  

Więcej w wydaniu papierowym Obserwatora Lokalnego z 28 października 2020 r.  Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (86)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wrona.
Wrona. 28.10.2020, 23:31
Brak mi slow jak widze te ,,gowniary,, mlode z rodartymi spodniami w tle,czego one chca ,zabrac 500 + i do Morpolu zarabiac na Zus i zycie to dopiero zrozumia co to jest zycie !!!A jak nie to na ,,ogorki,,do Niemiec.
Iga
Iga 29.10.2020, 12:10
Typowo pisowsko-katolicki głos miłosierny.
J
J 27.10.2020, 21:17
Nie szukajcie wrogów gdzie ich nie ma! A czy ktoś kwestionuje role kobiet? A może to wy kwestionujecie rolę ojca dziecka, że same chcecie decydować o życiu poczętego dziecka. Ojej zapomnialem nowomody na oswajanie słów - "płodu".No jak śmiałem nazwać OSOBĘ po imienu.
Iza
Iza 28.10.2020, 11:28
Julita daj już spokój, zajmij się sobą.
Z
Z 28.10.2020, 09:20
A Pan zająłby się sam chorym dzieckiem? Niewielu jest ojców (choć zdarzają się herosi), którzy zostają przy kobiecie i toczą bój o to dziecko, które ma różne choroby. Czasem zwykłe przeziębienie u dziecka a facet śpi, bo mamusia się zajmie. Jeśli jest Pan takim chojrakiem to proszę iść do hospicjum - tam potrzebują wolontariuszy albo do rodzin, które codziennie walczą o byt swoich dzieci, zająć się nimi choć przez godzinę, by matka dziecka mogła normalnie zjeść śniadanie czy się w końcu wyspać. Co zabrakło odwagi? Łatwo mówić jak się nie jest w takiej sytuacji, łatwo oceniać i oczerniać. Lepiej pomyśli Pan o tym, że kobiety chcą mieć wybór i to one będą żyć ze swoją decyzją do końca życia
J
J 28.10.2020, 11:34
No i właśnie się Pani zdziwi bo zajmuję się dzieckiem z niepełnosprawnością. Nie jest łatwo. Mężczyznom można dużo zarzucić. Proszę też pamiętać, że związek to dwie osoby i decyzja o jego założeniu, trwaniu to wola dwóch stron. I jest też tak, że w przypadku jego rozpadu na głowie kobiet dużo zostaje. Niestety ludzie się nie poznają, mało o sobie wiedzą a seks, wspólne wakacje, itd. to nie związek. Związek to podzielane wartości. Co do pozostałych zarzutów w stylu "chojrak", "odwagi" to nie będę się wypowiadał bo odpowiedź ma Pani w pierwszym zdaniu. Moje wypowiedzi proszę odczytać ze zrozumieniem, ponieważ nikogo nie oczerniłem. Staram się zwrócić uwagę, że rozmowa na obecne tematy nie jest możliwa ponieważ nie rozumiemy się już na poziomie definicji pojęć np. "płód" "dziecko".
Ola
Ola 28.10.2020, 14:15
Julita M. zajmij się swoim życiem i daj żyć innym. Już Ci fb nie wystarcza na szczucie i ocenianie ludzi według Twojego (kościelnego) sumienia.?
J
J 28.10.2020, 20:18
Nie wiem o kim mówisz. Wskaż w moim poście gdzie szczuję i oceniam a przeproszę. Ps. nie uważam aby kościelne sumienie było lepsze. Każdy ma je takie jakie sobie ukształtuje.
Ola
Ola 27.10.2020, 13:37
Brawo👏👏👏
Ja