Sławno: środa – kolejny dzień Strajku Kobiet

  • 28.10.2020, 20:48
  • Obserwator Lokalny
Sławno: środa – kolejny dzień Strajku Kobiet
W środę mieszkanki (i mieszkańcy) Sławna znów wyszli na ulice. Było ich dużo więcej niż poprzednio. Dominowała młodzież. To kolejny dzień Strajku Kobiet przeciwko zaostrzającej prawo aborcyjne decyzji Trybunału Konstytucyjnego (według opozycji Trybunału Julii Przyłębskiej). Strajkujący zaczęli (i skończyli) na placu Wyszyńskiego, ale tym razem dotarli aż na Osiedle Dzieci Wrzesińskich (ODW). Zanim wyruszyli, Ewelina Stach – liderka protestu, poprosiła o nieużywanie wulgaryzmów, mówiąc, że dotychczas ich nie było, więc niech tak nadal będzie.

Inni, przemawiający uczestnicy protestu wyjaśniali, że nie jest on wymierzony w kościół. Zresztą, w Sławnie nikomu nie przyszło nawet na myśł, aby atakować świątynie. Jeden z mężczyzn odczytał przesłanie mieszkanki Sławna, która przez wiele lat wychowywała dwoje niepełnosprawnych dzieci (jedno zmarło):

- „Jak słyszę z mównicy sejmowej o tym, jaka pomoc jest udzielana rodzinom takim jak nasza, to idę po tabletkę na uspokojenie i zastanawiam się głęboko, co ja przeoczyłam?(...) (Przeżyłam*) Jedno wielkie 13 lat upodlenia i żebractwa. (...) To jest ta cała opieka! (o której mówi władza*). (…) Moje dzieci urodziłyby się tak czy inaczej. Miłość do nich jest większa niż ich cierpienie i choroba, jest też starsza niż dwie kreski na testach ciążowych...  Ale na Boga ochrona życia nie kończy się na porodzie!!!”                         (sim)

Więcej w wydaniu papierowym Obserwatora Lokalnego 4 listopada 2020 r.

 

* dopisek Redakcji

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe