Uwaga! Ważne Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  • 30.10.2020, 16:06 (aktualizacja 30.10.2020, 16:15)
  • Obserwator Lokalny
Uwaga! Ważne  Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte
- Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny - cmentarze będą zamknięte - w piątek, około 15:40, podczas telewizyjnego wystąpienia zakomunikował Premier RP – Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie – dodał.

- Szybkie działania wiosną i latem dały nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ta druga fala zmiotła to poczucie, zresztą nie tylko w Polsce. Liczyliśmy, że ta liczba zarażeń będzie malała, ale ona z dnia na dzień rośnie. Nie chcemy dopuścić do tego, że ta liczba zakażeń bardziej rosła. Ta II fala jest groźniejsza od pierwszej. Także my w Polsce popełniliśmy błędy, ale koncentrujemy się na tym, żeby zapewnić stabilność - wyjaśnił Morawiecki. - Musimy zerwać ten łańcuch zakażeń, przerwać tę transmisję wirusa. To nakaz do administracji publicznej i apel do sektora prywatnego – uzupełniał wypowiedź i poinformował, że wyda dyspozycję dla administracji publicznej: wszyscy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnej, muszą pracować zdalnie przez co najmniej 2 tygodnie.

Zwrócił się też z apelem do seniorów: - Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, abyście przez co najmniej 2 tygodnie pozostali w domu. Nie spotykajcie się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie.

- Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami to musimy planować nie tylko najbliższych parę dni, ale myśleć o tym, co za tydzień, za miesiąc. Aby Święta Bożego Narodzenia można było obchodzić normalnie, teraz trzeba przerwać łańcuch zakażeń.      (sim)

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe