„Samorząd Równych Szans”.

  • 17.12.2020, 14:13
  • Obserwator Lokalny
„Samorząd Równych Szans”. „Samorząd Równych Szans” to konkurs, którego celem jest popularyzacja wśród samorządów dobrych praktyk związanych z dostosowaniem zarówno usług, jak i otoczenia pod kątem możliwości osób z niepełnosprawnością.
Pomorze Zachodnie docenione za pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością– Na Pomorzu Zachodnim chcemy stanowić spójną społeczność, która daje szansę każdemu. Jednoznacznie opowiadamy się za takimi wartościami jak: równość, solidarność, otwartość na potrzeby innych, tolerancja. Dziękuję zespołowi ROPS i naszym partnerom za dotychczasowe działania. Partnerska formuła pierwszej edycji zdała egzamin wzorcowo – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Docenione w konkursie Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego „Dobre Wsparcie” to projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego realizowany w partnerstwie z: Fundacją Nauka dla Środowiska, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Publiczno-pozarządowa współpraca zaowocowała otwarciem mieszkań wytchnieniowych w Szczecinie i Kołobrzegu , dwóch wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, organizacją cyklicznych szkoleń dla opiekunów, dofinansowaniem remontów mieszkań czy rozwojem sąsiedzkich usług opiekuńczych. Wdrażany jest także system nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych, określanych jako Uber... sąsiedzkich usług opiekuńczych. Z usług oferowanych w „Dobrym Wsparciu” skorzystało ponad 300 niesamodzielnych osób, przeszkolono blisko pół tysiąca opiekunów.
Wyremontowano także 31 prywatnych mieszkań, dostosowując lokale do potrzeb osób niesamodzielnych. Pomorze Zachodnie zostało tegorocznym laureatem ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Równych Szans”.

Województwo Zachodniopomorskie doceniono za realizację dobrze znanego zarówno w regionie, jak i Unii Europejskiej partnerskiego projektu „Dobre Wsparcie – system lokalnych usług”. „Samorząd Równych Szans” to konkurs, którego celem jest popularyzacja wśród samorządów dobrych praktyk związanych z dostosowaniem zarówno usług, jak i otoczenia pod kątem możliwości osób z niepełnosprawnością.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe