Kolejny punkt hazardowy zamknięty przez KAS

  • 21.12.2020, 10:08
  • Obserwator Lokalny
Kolejny punkt hazardowy zamknięty przez KAS
Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Wałczu. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 komputery, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz „bankomat” do wpłat i wypłat. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary, nawet po 100 tys. zł od jednego urządzenia.

17 grudnia br. zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem zamknięto lokal w Wałczu. Działania podjęte po otrzymaniu sygnałów mieszkańców potwierdziły, że w lokalu prowadzona jest nielegalna działalność dotycząca gier hazardowych online.

 

Lokal, w centrum miasta, funkcjonował jako “kawiarenka internetowa”. W rzeczywistości był samoobsługowym i samowystarczalnym salonem gier hazardowych. Właściciel punktu zadbał o swoje „bezpieczeństwo” i komfort graczy. Lokal zabezpieczony był podwójnymi zamkami magnetycznymi oraz metalową klatką - będąca śluzą wejściową - gdzie poprzez monitoring weryfikowano klienta lokalu.

Aby wejść do lokalu funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego musieli zastosować siłowe rozwiązania. Konieczne było odcięcie zamka magnetycznego na drzwiach, odcięcie komputerów od blatów oraz wyrwanie ze ściany bankomatu/wpłatomatu.

W bezobsługowym lokalu znajdowały się 2 komputery na stałe połączone z blatem oraz przymocowany do ściany „bankomat/wpłatomat” umożliwiający udział w grach i wypłatę wygranych.

Komputery, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

W czynnościach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

 

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z KAS

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Zadzwoń na Krajowy Telefon Interwencyjny KAS 800 060 000. To bezpłatny, całodobowy numer pod który można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości m.in. dotyczące gier hazardowych. Możesz również wysłać maila na adres skrzynki e-mail: [email protected]


Małgorzata Brzoza

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe