Sławno: Polanowska 45d

  • 21.01.2021, 22:15
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Polanowska 45d
Komenda Powiatowa Policji w Sławnie. Miała być gotowa na jesieni 2021 r., ale już na początku stycznia sławieńscy policjanci zaczęli przeprowadzkę do nowej siedziby przy ulicy Polanowskiej 45 D. W poniedziałek, 11 stycznia spora część spośród nich, już siedziała przy swoich biurkach. Co prawda pracy jest jeszcze wiele, ale tego właśnie dnia, w południe, o godz. 12. podinspektor Andrzej Kamoda mógł zameldować: „Panie Generale, melduję się na nowym stanowisku rozpoczęcie pracy w nowej Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie”. Słowa te skierowane były do nadinspektora Tomasza Trawińskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Dzięki uprzejmości komendanta mieliśmy okazję obejrzeć nowe „kąty” policjantów (patrz galeria).

Po wejściu, w dużym przedsionku, po prawej stronie, za szybą znajduje się supernowocześnie wyposażona dyżurka. Stąd, w zależności od sprawy, zostanie się skierowanym do odpowiedniego referatu.

Duże wrażenie robią nowoczesne pomieszczenia dla policjantów. Jest tu wiele udogodnień i nowatorskich rozwiązań. Fotowoltaika, system pomp powietrza oraz inne nowinki techniczne sprawiają, że obiekt jest ekologiczny i energetycznie prawie samowystarczalny.

W nowej komendzie nawet „posiedzieć” można w komfortowych warunkach.

W budynku są cztery cele dla aresztantów, w których znajdują się betonowe łóżka (do nich będą wydawane odpowiednie materace).

Sanitariaty dla aresztantów przypominają te z „Dzikiego Zachodu”.

Bezpieczeństwa osadzonych strzeże monitoring (patrz galeria).

Oby tylko nie było zbyt wielu chętnych do skorzystania z tych „luksusów”.

Termin oficjalnego otwarcia nowej Komendy Powiatowej Policji w Sławnie nie został jeszcze ustalony.  (sim)

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe