Szkolne Kółko Sportowe ponownie w Kopnicy

  • 29.01.2021, 15:25
  • Andrzej Lauren
Szkolne Kółko Sportowe ponownie w Kopnicy

Realizowany przez Ministerstwo Sportu program SKS w zeszłym roku trafił do naszej szkoły i funkcjonuje w najlepsze. Miło nam poinformować, że w roku 2021 Szkolne Kółko Sportowe ponownie zagości w Kopnicy, a wśród wielu zgłoszeń, nasza szkoła zyskała aprobatę i tym samym nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych.
Zajęcia przypominają zarówno zabawy na podwórku, jak i treningi z poszczególnych dyscyplin wraz z  elementami specjalistycznymi. Dzieci podczas zajęć SKS grają w różne dyscypliny sportowe, a wybór poszczególnych aktywności często należy do nich. Wierzymy, że jeżeli od najmłodszych lat zainteresujemy dzieci sportem, to równocześnie rozwiniemy w nich pasję do aktywności i sportu na całe życie - mówi Artur Szarycz. Obecnie, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, zajęcia SKS-u są wstrzymane. Wierzymy, że w lutym dostaniemy zielone światło i rozpoczniemy zajęcia, o czym natychmiast poinformujemy. Planowo zajęcia będą prowadzone dwa razy w tygodniu, w środy i czwartki, w godzinach od 13.50 do 14.50.
SKS to program Ministerstwa Sportu, którego głównym założeniem jest prowadzenie bezpłatnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Za rekrutację szkół do programu SKS w woj. zachodniopomorskim odpowiada Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie.

 

Andrzej Lauren

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe