Darłowo: policja po pościgu złapała pijaka pod wpływem narkotyków i bez uprawnień

  • 04.02.2021, 16:54
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: policja po pościgu złapała pijaka pod wpływem narkotyków i bez…
Cztery uszkodzone pojazdy i ogrodzenie prywatnej posesji w Darłowie to wynik wczorajszego pościgu za kierującym Daewoo Lanosem. Okazało się, że zatrzymany 36 – latek był pijany, wpływem narkotyków, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. W miniony wtorek po godzinie 22.00 darłowscy policjanci na jednej z ulic miasta zauważyli jadący z naprzeciwka pojazd Daewoo Lanos, który poruszał się z niesprawnym tylnym oświetleniem. Mundurowi zawrócili za autem i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe podjęli próbę zatrzymania kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownica zaczął jednak gwałtownie przyspieszać. Policjanci ruszyli za nim w pościg ulicami miasta. Na jednej z nich kierujący Daewoo stracił panowanie nad samochodem, wpadł w poślizg i prawą stroną pojazdu uderzył w prawidłowo zaparkowane trzy auta, zatrzymując się na ogrodzeniu prywatnej posesji. Tam został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, kierowcą pojazdu był 36 - letni mieszkaniec miasta. W jego organizmie stwierdzono prawie 2,5 promila alkoholu. Jak się po chwili okazało dodatkowo był pod wpływem narkotyków i nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna liczył na to, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności.

36 – latek trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. asp. Kinga Warczak

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe