Darłowo: Śniadanie czy podpaska?

  • 11.03.2021, 08:48
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Śniadanie czy podpaska?
Według raportu Kulczyk Foundation przed takim wyborem, co miesiąc staje około 50 tys. Polek, które nie mają pieniędzy na zakup podstawowych środków higienicznych. Według Fundacji 4 procent mieszkanek kraju dotyka „ubóstwo menstruacyjne”. Określeniem tym nazywa się problem braku dostępu do środków higienicznych, który wbrew pozorom nie dotyczy jedynie krajów słabo rozwiniętych – z takimi sytuacjami muszą borykać się również kobiety w Polsce. W Darłowie, przy Darłowskim Centrum Wolontariatu powstał Punkt Pomocy Okresowej „Akcji Menstruacja” - pierwszej w Polsce organizacji, która walczy z ubóstwem i tabu menstruacyjnym.

Punkty Pomocy Okresowej to szafeczki z darmowymi środkami higienicznymi dla potrzebujących kobiet, w których potrzebujące osoby będą mogły anonimowo i bezpłatnie otrzymać niezbędne im środki higieniczne. Bo miesiączka i temat ubóstwa menstruacyjnego w XXI wieku wciąż pozostaje tematem tabu, również w naszym kraju.

Właśnie taka szafeczka zawisła przy Darłowskim Centrum Wolontariatu. We współpracy z Darią Sokolińską oraz „Akcją Menstruacja” od strony dworca PKP w ustronnym miejscu osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z tej pomocy. (r) Fot. UM Darłowo

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe