Kolejne działki sprzedane. Boom inwestycyjny w Darłowie

  • 19.03.2021, 17:26
  • Obserwator Lokalny
Kolejne działki sprzedane. Boom inwestycyjny w Darłowie
Początek roku był bardzo intensywny na rynku nieruchomości. Miasto Darłowo rozstrzygnęło przetargi na sprzedaż części działek na tak zwanej „Patelni”. Praca wre w innych atrakcyjnych lokalizacjach, gdzie powstają nowe apartamentowce.

W lutym miasto Darłowo rozstrzygnęło przetargi na dwie większe działki znajdujące się na wzgórzu na tak zwanej „Patelni” w Darłówku Wschodnim. W marcu pozytywnie zakończyły się przetargi na kolejne cztery mniejsze działki znajdujące się bliżej Alei Jana Pawła II i planowanej ulicy Bursztynowej.

- Łącznie z tych transakcji na konto miasta powinno wpłynąć blisko 14 milionów złotych. To dużo więcej niż zakładaliśmy z łącznej sprzedaży mienia komunalnego na ten rok – mówi Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. – Część na pewno przeznaczymy na budowę nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Na co jeszcze? Prowadzimy analizy i konsultacje – dodaje.

Warto przypomnieć, że na jednej z działek sprzedanych na „Patelni” jeszcze w 2019 roku ma powstać największy w tej części wybrzeża pięciogwiazdkowy hotel. Te tereny przeznaczone są nie tylko pod zabudowę turystyczną. W planach jest również miejsce na publiczny bulwar widokowy. Każdy będzie mógł z tego miejsca cieszyć oko przepięknym widokiem na Bałtyk. Docelowo ma być to swego rodzaju malutkie nadmorskie miasteczko na wzgórzu.

Duże zainteresowanie nadmorskimi działkami to nie jedyny dowód na to, że notujemy ożywienie na rynku nieruchomości. Intensywne prace związane z rozbudową i budową kolejnych apartamentowców trwają też w innych lokalizacjach w Darłowie.

Tuż obok wejścia do portu i  pierwszego istniejącego już apartamentowca belgijskiego developera POC Partners widać potężny plac budowy. Tutaj powstaje apartamentowiec o nazwie Vista Mar, który będzie środkowym obiektem kompleksu docelowo składającego się z trzech budynków. Prace przebiegają zgodnie z planem, a nawet z jego lekkim wyprzedzeniem. Inwestor podkreśla, że w rezydencji znajdzie się 105 lokali mieszkaniowych o metrażu od 25 do 88 metrów kwadratowych.

Kolejne place budowy znajdują się na wysokości hotelu Jan i ulicy Słowiańskiej. Powstają tu trzy zupełnie nowe obiekty. Nautic Park (inwestor: Proxin Investment) to siedmiokondygnacyjny budynek tuż przy samej plaży. Inwestycja oferuje wykończone „pod klucz” apartamenty 2 i 3-pokojowe, do których przypisany jest ogródek, balkon lub taras (do 28 mkw.). Całości dopełni strefa relaksu (sauna fińska ora łaźnia parowa), strefa fitness, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i boksy rowerowe. Również siedem kondygnacji ma oddany już do użytku aparthotel Natural Baltic (inwestor: Aton Prestige). Solaris (inwestor: EuroNieruchomości) to z kolei 8-kondygnacyjny apartamentowiec z opasającymi go z każdej strony balkonami i z szerokimi i przestronnymi oknami mieszczący 102 lokale. Został tak zaprojektowany, aby od 3 kondygnacji właściciele wielu apartamentów mogli spoglądać na Bałtyk.

To nie wszystko.  Wkrótce obok apartamentowca Kropla Bałtyku przy latarni morskiej rozpocznie się budowa kolejnego obiektu, który znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie około 20 metrów od morza. Miasto zmienia też plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi rozbudowę znajdującego się tuż przy plaży hotelu Apollo.

Kolejne działki między ulicą Słowiańską a plażą wschodnią mają już swoich właścicieli, rozpoczęcie prac to więc kwestia czasu. Miasto szacuje, że na tym odcinku o długości około 700 metrów powstanie docelowo kilkanaście luksusowych apartamentowców w większości z pełnym widokiem na morze.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe