Darłowo: W biało-czerwonym jest nam do twarzy

  • 29.11.2018, 15:04 (aktualizacja 29.11.2018, 15:07)
  • Teresa Rysztak
Darłowo: W biało-czerwonym jest nam do twarzy

Postomińskie Stowarzyszenie „Razem Lepiej” tradycyjnie już hucznie świętował rocznicę niepodległości. Tym bardziej hucznie, że była to 100 setna rocznica odzyskania niepodległości.
Tegoroczne działania polegały na radosnym przeżywaniu tego święta, czyli balu oraz na składaniu życzeń. 25 listopada w Sali Wiejskiej w Staniewicach wystąpił Międzynarodowy Męski Chór Śpiewaczy „Wiarusy” ze Słupska, a my – za  „mundurem panny sznurem” – towarzyszyłyśmy Im w koncercie pieśni patriotycznej i wojskowej. Panowie śpiewali przecudnie, dyrygent – kierownik zespołu współpracował z widownią, (wspaniale salutował) – „niejedna panienka (i niejedna wdowa) polecieć była gotowa. Dzieci ze Staniewic przygotowane przez p. Magdalenę Woropaj – Stępień i p. Emilię Foryś pokazały najwyższą klasę. Owacjom nie było końca. A panie z „Razem lepiej”- pięknie przystrojone w narodowe barwy i wianuszki na głowie - stanowiły (nieskromnie powiemy) ozdobę widowni. To było piękne święto: patriotyczne i radosne, pełne wzruszeń, śpiewu i refleksji. A potem był wieczór wspomnień przygotowany dla starszej części zebranych. Szkoda tylko, że starsi tak szybko szli do swych domów, że tylko nieliczna grupa z okolicznych wiosek została na wieczornym spotkaniu, choć jadła nikomu nie zabrakło.
W trakcie spotkania odbyło się też podsumowanie akcji pn. „ Życzę Ci Polsko…, czyli 100 życzeń dla Polski”.
Życzeń wpłynęło więcej  - 176. Najwięcej ze Szkoły Podstawowej w Postominie, bo aż 97. Również licznie dopisały dzieci ze Staniewic, ze Świetlicy Środowiskowej w Staniewicach oraz indywidualni uczestnicy. Bardzo dziękujemy nauczycielkom – paniom: Ewelinie Królikowskiej i Edycie Dubert, Dagmarze Herman, które chętnie wsparły tę akcję i pozwoliły swoim uczniom na piękne słowa. Podczas spotkania w Staniewicach odbyło się losowanie nagród dla autorów złożonych prac. Dzięki hojności sponsorów SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  (prosili o anonimowość) ufundowanych zostało zamiast trzech nagród – aż 15, ponadto stowarzyszenie również ufundowało nagrodę – publikację „Tradycja na talerzu, czyli smaki dzieciństwa” dla opiekunów i darczyńców.  Nagrody zostały przekazane do szkół i do osób wyróżnionych.
Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za udział w akcji „Życzę Ci Polsko…” Głęboko wierzymy, że te życzenia, przekształcą się w marzenia”, a marzenia się spełniają. Dalsze więc działanie jest takie, że na drzewku marzeń we Wszędzieniu zawisną te właśnie życzenia-marzenia.

Dziękujemy wszystkim za godne uczczenie Święta Niepodległości.    

Teresa Rysztak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe