Piłka Nożna: W klasie okręgowej sparingi zamiast ligowych meczy. Zmiana statemu rozgrywek.

  • 29.04.2021, 14:18
  • Obserwator Lokalny
Piłka Nożna: W klasie okręgowej sparingi zamiast ligowych meczy. Zmiana… LZS Kowalewice - Gryf Polanów 1:3 LZS Kowalewice - Gryf Polanów 1:3
W miniony weekend zamiast meczy ligowych, niektóre zespoły grające w klasie okręgowej rozegrały jedynie sparingi. To dlatego, że Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, po konsultacjach z przedstawicielami klubów klas okręgowych, podjął decyzję o zmianach dotyczących dokończenia ligowych rozgrywek. Grupę, w której grają zespoły z powiatu sławieńskiego podzielono na dwie części, o awans do IV ligi będą grały drużyny zajmujące miejsca od 1 do 9. Z naszych zespołów, w grupie tej znalazły się: Sława Sławno, Wiekowianka Wiekowo i Gryf Polanów. Pozostałe zespoły (miejsca 10-18) trafiły do grupy spadkowej (z naszych – LZS Kowalewice, Błękitni Stary Jarosław i Strong Zielenica).

Podjęto również decyzję, że w obu grupach bilans bramkowy zostanie wyzerowany, natomiast punkty pozostają bez zmian. Ilość drużyn spadających z klas okręgowych pozostaje jak dotychczas.

Wznowienie rozgrywek zaplanowane jest na 1 maja 2021 r.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe