Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 pomogli hospicjum i dzieciom autystycznym

  • 10.05.2021, 13:17 (aktualizacja 10.05.2021, 13:38)
  • Źródło: Zachodniopomorskie Biuro Ruchu Polska 2050
Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 pomogli hospicjum i dzieciom…
W czwartek, 6 maja, zakończyła się zbiórka kosmetyków, środków higienicznych i środków czystości dla Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego. O wszystkie te rzeczy poprosiła placówka. Na apel ze strony liderów powiatowych ruchu Polska 2050 odpowiedzieli nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale także niezwiązani z ruchem mieszkańcy miasta i powiatu. Natomiast wolontariusze Polska 2050 z powiatu kołobrzeskiego pomagali dzieciom z autyzmem. I to dla nich właśnie zorganizowali zbiórkę specjalistycznych książek.

W ostatnich kilku dniach członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 z naszego województwa byli aktywni głównie w Koszalinie i Kołobrzegu. Swoją obecność wzmocnili także przekazem wizualnym.

Aktywny weekend w Koszalinie

Udało nam się zebrać kilkanaście kartonów. Ich wartości nawet trudno nam oszacować, ale to na pewno zapasy za kilka tysięcy złotych. Całość nasza skromna delegacja dostarczyła dziś do hospicjum” – powiedziała Justyna Śmidecka, członek zarządu wojewódzkiego w Stowarzyszeniu Polska 2050.

Polska 2050 w Koszalinie i okolicach zaistniała nie tylko aktywnie. Przy drogach pojawiły się bowiem żółte bilbordy z hasłem „Dołącz do nas” zachęcające do przystępowania do ruchu Polska 2050. Bilbordy pojawiły się zarówno w mieście, jak i przy Drodze Krajowej nr 11.

Kołobrzeg pomógł dzieciom autystycznym

Sporo było o Koszalinie, jednak warto również wspomnieć o działaniach z powiatu kołobrzeskiego. Podczas miesiąca świadomości dzieci z autyzmem tamtejsi wolontariusze Polska 2050 koordynowali zbiórkę książek dla przedszkola integracyjnego „Słoneczny Domek” w Kołobrzegu. Akcja trwała cały kwiecień. Chętni do pomocy nabywali pozycje zaproponowane przez pedagogów i członków Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Autyzmem. Ostatecznie zakupiono 16 niezbędnych książek do edukacji dzieci dotkniętych autyzmem. Członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 wręczyli wszystkie egzemplarze w piątek.

Koniec jednej inicjatywy jest początkiem następnej. Wolontariusze z Kołobrzegu i Białogardu ruszają ze wspólną akcją „Zabaweczka na Dzień Dziecka”, w ramach której pomagają zbierać zabawki dla wychowanków domu dziecka „Dom pod świerkiem” w Białogardzie. Jak sama nazwa wskazuje, celem jest przekazania zabawek dla podopiecznych placówki z okazji zbliżającego się święta dzieci.


 

Źródło: Zachodniopomorskie Biuro Ruchu Polska 2050

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe