Nowe pomysły z Programu Społecznik na horyzoncie!

  • 03.06.2021, 11:51
  • Agencja Reklamowa Anons Press
Nowe pomysły z Programu Społecznik na horyzoncie!
Marszobieg z psem, rodzinna wycieczka rowerowa po okolicy, a może spływ kajakowy? W ofercie jest też turniej gier planszowych, warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży i spektakl teatralny. Tak można aktywnie spędzać czas z Programem Społecznik. Przed nami NOWE projekty na horyzoncie!

Liczą się chęci do działania

W projektach Społeczniczek i Społeczników możemy brać udział od 2017 r., a program, który powstał z inicjatywy marszałka Olgierda Geblewicza, na trwale wpisał się w kalendarz pozarządowych działań. W efekcie zrealizowano blisko 3 tysiące angażujących inicjatyw – kulturalnych, sportowych, na rzecz zwierząt, ekologicznych, wspierających osoby z niepełnosprawnością, łączących pokolenia. Również w dobie pandemii, organizacje nie zwolniły tempa i działały, pomagając mieszkańcom. Kolejne działania przed nami, właśnie poznaliśmy projekty, które będą realizowane ze wsparciem programu od lipca do grudnia.

Po raz kolejny ogłaszamy zwycięskie projekty! To wielkie osiągnięcie naszych Społeczniczek i Społeczników, którzy chcą działać i realizować swoje pomysły na rzecz najbliższego otoczenia i swoich sąsiadów. W tę działalność postanowiliśmy zaangażować też młodzież, która uczy się, czym jest społeczeństwo obywatelskie w praktyce. To bardzo mądra i potrzebna lekcja dla młodych, a dla nas ważny głos doradczy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Każdy ma szansę

 Aby środki mogły trafić do każdego powiatu i gminy Pomorza Zachodniego województwo w programie zostało podzielone na pięć subregionów. Do subregionu D, a więc obejmującego Miasto Koszalin, oraz powiaty: białogardzki, koszaliński, sławieński, szczecinecki zarezerwowano w tym naborze budżet na realizację 40 ważnych dla mieszkańców projektów. Po dofinansowanie sięgnęły nie tylko organizacje pozarządowe, ale także koła gospodyń wiejskich czy ochotnicze straże pożarne. Dzięki mikrodotacjom, a więc wsparciu do 4 tys. zł, nie zabraknie działań społecznych, artystycznych, sportowych czy na rzecz osób z niepełnosprawnością. Spora część projektów dotyczyć będzie ekologii. Już wkrótce dzięki zaangażowaniu Społeczniczek i Społeczników w miejscu dzikiego wysypiska śmieci powstanie ścianka wspinaczkowa. To ciekawa propozycja przygotowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-kulturalnych „Fabryka”. Mikrodotacje umożliwią nam też udział w ekologicznym spływie kajakowym (Stowarzyszenie GKS Orlęta Rosnowo) czy ekopikniku rodzinnym w Bobolicach. Z plastikiem można też walczyć… słowem. A to za sprawą artystów z Teatru „Dialog”, którzy przygotują dla nas dwa ciekawe działania!

Brawa dla mieszkańców

Społecznik daje szansę wszystkim, którzy chcą lokalnie działać. – Budujemy to, co nazywa się na całym świecie kapitałem społecznym – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. – Cel jest jeden: sprawić, żeby mieszkańcy w swoich małych społecznościach spędzali ze sobą czas. I to się udaje. To wielki sukces całego Pomorza Zachodniego.

Pełna lista dofinansowanych działań znajduje się na stronie internetowej: http://spolecznik.karrsa.eu/. Warto też śledzić profil Programu Społecznik w mediach społecznościowych. Znajdziemy tam zapowiedzi nowych projektów i relacje z wydarzeń.

Agencja Reklamowa Anons Press

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe