Darłowo "Błękitna Flaga" załopotała nad plażami

  • 12.06.2021, 14:58
  • Obserwator Lokalny
Darłowo  "Błękitna Flaga" załopotała nad plażami Jarosław Szczygieł z certyfikatem
W piątek, w obecności dzieci z darłowskich przedszkoli, na plaży w Darłówku Zachodnim (koło Hydrobudowy) oficjalnie została wciągnięta na maszt prestiżowa "Błękitna Flaga". Dokonali tego wspólnie Arkadiusz Klimowicz – burmistrz Darłowa oraz Jarosław Szczygieł - koordynator projektu „Blue Flag”. "Błękitna Flaga" to prestiżowy certyfikat przyznawany najlepszym, najczystszym i najbardziej bezpiecznym kąpieliskom (także marinom), które działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Darłowskie kąpieliska w tym roku będą strzeżone przez 28 ratowników. Podobnie, jak w zeszłym roku wszystkie stanowiska ratowników będą w pełni wyposażone. Na obu darłowskich plażach będzie również po jednym skuterze wodnym.

- Będzie w sumie osiem odcinków strzeżonych plaż, na każdej z nich będzie 3 ratowników. Do tego dwóch szefów grup ratowniczych, na plaży wschodniej jeden a na zachodniej drugi. Poza tym, decyzją Burmistrza zatrudnimy po jednym dodatkowym ratowniku do obu grup. Ci ratownicy będą dodatkowo wzmacniali całą drużynę - informuje Waldemar Śmigielski, kierownik referatu sportu i rekreacji Urzędu Miejskiego w Darłowie.

Zwieńczeniem ceremonii wciągnięcia "Błękitnej Flagi" były pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników, którzy będą pracowali w Darłowie. Sezon kąpielowy w Darłowie potrwa od 26 czerwca do 31 sierpnia.

Oprócz Darłowa, certyfikat Błękitnej Flagi uzyskały także Dąbki w gminie Darłowo.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (82)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe