Sławno: Pierwsza pomoc i promocja krwiodawstwa

  • 15.06.2021, 17:19
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Pierwsza pomoc i promocja krwiodawstwa
W środę 23 czerwca na Placu Wyszyńskiego w Sławnie odbędzie się zbiórka krwi w godzinach 10:30 - 14:30, którą promowali 12. czerwca br. Komenda Hufca ZHP przy pomocy Harcerska Brygada Ratownicza składającej się z członków 12 LWDH "Drzewianie"

Dzięki wsparciu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie, Miasto Sławno, Lasom Państwowym Nadleśnictwo Sławno oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie zespół zarządzany przez sam. Oliwia Mutka - szefową hufcowego HBR, zorganizował na pl. Kard. Wyszyńskiego stoisko informacyjne oraz punkt z pokazem udzielania pierwszej pomocy. Odwiedzający mogli dowiedzieć się, jakie są procedury oddawania krwi, kto i gdzie może to uczynić, a także w jaki sposób ten cenny dar ratuje ludzkie zdrowie i życie. Na te i na wiele innych pytań odpowiadały pani Aneta Rymsza - koordynatorka i inspektorka ds. Promocji Krwiodawstwa ze szczecińskiego RCKiK oraz pani Magdalena Skrzeczkowska - asystentka pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Sławnie. Mimo niesprzyjającej pogody, dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się niezwykle realistyczne pokazy udzielania pomocy w codziennych sytuacjach życiowych.

 Projekt edukacyjny „Kropla nadziei” został wykonany w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030. ⚜️

Pomorze Zachodnie Chorągiew Zachodniopomorska ZHP 7. KI "Sami Swoi" #NIW #ROHiS

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe