Mielno: Nabat – policyjny pies ze Sławna doprowadził do sprawców rozboju

  • 22.06.2021, 10:48
  • Obserwator Lokalny
Mielno: Nabat – policyjny pies ze Sławna doprowadził do sprawców rozboju KPP Sławno
Tymczasowym aresztowaniem na okres dwóch miesięcy skończyła się sprawa czterech podejrzanych o rozbój. Mężczyźni najpierw poprzez zadanie kilku ciosów doprowadzili pokrzywdzonych do stanu bezbronności, a następnie ukradli im pieniądze. Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend na ulicy Chrobrego w Mielnie. Pokrzywdzeni zostali zaczepieni przez grupę czterech nieznanych im mężczyzn. W trakcie rozmowy wywiązała się szarpanina podczas której pokrzywdzeni byli uderzani w okolice głowy. Po doprowadzeniu do stanu bezbronności, napastnicy ukradli swoim ofiarom pieniądze w kwocie 550 złotych. Pobici mężczyźni poinformowali o zdarzeniu dyżurnego Komisariatu Policji w Mielnie, który na miejsce skierował funkcjonariuszy, w tym policyjnego przewodnika z psem tropiącym.

Pies służbowy, owczarek Nabat z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie podjął trop prowadząc policjantów do miejsca, gdzie przebywali sprawcy rozboju. Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali napastników, trzech z powiatu koszalińskiego w wieku 21, 19 i 18 lat oraz mieszkańca powiatu legnickiego w wieku 35 lat.

Mężczyźni doprowadzeni zostali do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty rozboju. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do tego wniosku i najbliższe dwa miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe