Darłowo: Mikołaj przyjechał Alfa Romeo

  • 02.12.2018, 19:41 (aktualizacja 03.12.2018, 08:09)
  • Mieczysław Siwiec
Darłowo: Mikołaj przyjechał Alfa Romeo Świętego Mikołaja poprzedzała kompania honorowa Zespołu Szkół Morskich

Certyfikat dla każdego dziecka, zaświadczający o spotkaniu z najprawdziwszym Mikołajem. Słodycze prosto z fabryki czekolady Wedel, herbata pachnąca cynamonem, goździkami i pomarańczą… a do tego występy dzieci i młodzieży oraz koncert zespołu Golden Life, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Jubileuszowej 10. Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja.

Plac przed ratuszem został otoczony licznymi straganami, na których można było kupić świąteczne stroiki, bombki, słodycze i inne świąteczne „akcesoria” oraz spróbować różnych potraw, wśród których królowały kiełbaski na gorąco, serwowane przez pracowników "Przedszkola przy Szkole".

Było też Stowarzyszenie My 3 Koty i Psy zbierające karmę dla swoich podopiecznych. Wielkim powodzeniem cieszyła się zagroda z żywymi zwierzętami.

Widzieliśmy też aktywnych przedstawicieli szkół z Wrześnicy, Staniewic i Starego Jarosławia oraz koncertujących przedszkolaków ze wszystkich darłowskich przedszkoli.

Oczywiście największą atrakcją był Święty Mikołaj, który pod ratusz podjechał zabytkowym Alfa Romeo, poprzedzanym przez kompanię honorową Zespołu Szkół Morskich.

Na zakończenie imprezy, jej uczestnicy, wspólnie zapalili świąteczne ozdoby na wielkiej choince przed Ratuszem. Tym samym wprowadzili Darłowo w świateczny nastrój...

Niedzielna zabawa przyniosła też konkretny dochód. Jej organizartor - Darłowskie Centrum Wolontariatu z imprezy uzyskał około 22 tys. zł, które będzie przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych środowisk oraz na szkolne koła wolontariatu i punkty wolontariatu.

Już teraz zapraszamy na Mikołajki w Sławnie.
Początek o godzinie 15., 6 grudnia (czwartek) na placu kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy!

Mieczysław Siwiec

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe