BEZPIECZNIE NAD WODĄ – Wspólne patrole na wodzie darłowskich policjantów z funkcjonariuszami Straży Granicznej

  • 12.07.2021, 15:03 (aktualizacja 12.07.2021, 15:11)
  • asp. Kinga Warczak
BEZPIECZNIE NAD WODĄ – Wspólne patrole na wodzie darłowskich policjantów…
Darłowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej patrolowali morze i linię brzegową w Darłówku jednostką pływającą SG - 046 z portu w Kołobrzegu. Wspólne patrole na wodzie przede wszystkim mają za zadanie studzić brawurę szczególnie młodych żeglarzy, wyeliminowanie nietrzeźwych, ale też w razie konieczności niesienie pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna.

W minioną niedzielę w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje” wspólne działania przeprowadzili policjanci Komisariatu Policji w Darłowie wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Funkcjonariusze patrolowali morze i linię brzegową jednostką pływającą SG – 046 z portu w Kołobrzegu.

Głównym celem działań jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Aktualna pogoda sprzyja korzystaniu z dobrodziejstw wody, dlatego kolejny raz kolejny apelujemy do wszystkich osób wypoczywających o zachowanie ostrożności i rozwagi. Nie zapominajmy, że woda to żywioł, który co roku zbiera śmiertelne żniwo.


 

asp. Kinga Warczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 31.07.2021, 10:11
super brawo sławieńska Policja

Pozostałe