Wnioski „300 plus”: ponad 50 tys. w regionie i milion w kraju

  • 13.07.2021, 11:21
  • rzecznik ZUS
Wnioski „300 plus”: ponad 50 tys. w regionie i milion w kraju ZUS
W województwie zachodniopomorskim wpłynęło do ZUS, w ramach programu "Dobry Start", przeszło 50 tys. wniosków na niemal 70 tys. dzieci. W całym kraju mamy już ponad milion wniosków, które dotyczą 1,4 mln dzieci.

W naszym regionie najwięcej wniosków rodzice złożyli w Szczecinie - 11 tys. dla 14,2 tys. dzieci. W Koszalinie natomiast o świadczenie ubiega się już 5,2 tys. rodziców i opiekunów dla ponad 7 tys. dzieci. Kolejnymi miastami są Stargard, gdzie otrzymaliśmy 2,5 tys. wniosków na 3,4 tys. dzieci i Szczecinek, gdzie wpłynęło do ZUS 2,2 tys. wniosków dla 3,2 tys. dzieci.

O świadczenie można ubiegać się do 30 listopada 2021 roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal [email protected] lub bankowość elektroniczną.

Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać go we wniosku.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.

Każda osoba, która złoży wniosek (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje o nim i jego obsłudze na portalu PUE ZUS (status obsługi, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS będzie też korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem 22 290 22 02 można otrzymać informacje na temat świadczenia 300 plus. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

rzecznik ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe