Sławno: Zaszczep się bez formalności w Powszechnym Punkcie Szczepień w Sławnie i wygraj nagrody

  • 14.07.2021, 13:11
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Zaszczep się bez formalności w Powszechnym Punkcie Szczepień w…
W sobotę, 17 lipca 2021 roku Powszechny Punkt Szczepień w Sławnie umożliwi zaszczepienie się przeciw COVID-19 bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów! Aby się zaszczepić wystarczy odwiedzić sławieński punkt przy ul. Sempołowskiej 3C i mieć przy sobie dowód osobisty. W tym dniu dla mieszkańców Sławna, którzy zaszczepią się pierwszą dawką szczepionki, przygotowane będą nagrody i upominki!

#SławnoSięSzczepi #OstatniaProsta #SobotaSzczepień

Do szczepień przeciwko COVID-19 zachęca również Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna

„Pandemia COVID-19 od ponad roku zmienia nasze życie, wyrządzając ogromne szkody w przestrzeni społecznej i gospodarczej. Wyjściem z tej sytuacji jest osiągnięcie odporności populacyjnej. Możemy tego dokonać poprzez szczepienie jak największej liczby osób. To jedyna droga powrotu do normalnego życia. Osobiście przyjąłem już dwie dawki szczepionki, podobnie jak moja rodzina. Dlatego jeszcze raz apeluję do Państwa o skorzystanie z możliwości zaszczepienia się. Zróbmy to dla naszych bliskich i dla siebie”

Osoby, które mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnego transportu, który zabierze pacjenta z domu do punktu szczepień. Po zaszczepieniu, osoba potrzebująca zostanie odwieziona do swojego miejsca zamieszkania. Chęć skorzystania z transportu należy zgłosić bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Sławnie - tel. 59 810 31 18, kom. 502 845 313, e-mail: [email protected] Ze specjalnego transportu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami; osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

 

Statystyka szczepień w Sławnie na dzień 08 lipca 2021 roku:

Liczba ludności - 12 357 osób

Pacjenci zaszczepieni przynajmniej jedną dawką - 5 739 osób

Pacjenci w pełni zaszczepieni - 4 879 osób

Procent zaszczepionych pełną dawką - 39,4%

Grupy wiekowe

12-19 lat - 203 osoby

20-39 lat - 1076 osób

40-59 lat - 1722 osób

60-69 lat - 1349 osób

70+ - 1389 osób

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe