Sławno Dyskutowali o nowych inwstycjach w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład

  • 29.07.2021, 12:57
  • Obserwator Lokalny
Sławno Dyskutowali o nowych inwstycjach w ramach Rządowego Funduszu Polski…
W sławieńskim ratuszu odbyło się spotkanie Krzysztofa Frankensteina – burmistrza Sławna z Anną Pawlak – Regionalną Dyrektor ds. inwestycyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego. Tematem rozmów były inwestycje, które będą mogły być realizowane w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Ma pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków. Samorządy dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje. W pierwszym – pilotażowym naborze największą wagę, a tym samym szansę na dofinansowanie mają m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, infrastrukturę drogową, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami.

Wnioski, które mieszczą się w pierwszym priorytecie mogą dostać dofinansowanie w wysokości nawet do 95 proc. wartości inwestycji, wnioski w drugim priorytecie mogą liczyć nawet na 90 proc dofinansowania, w trzecim nawet na 85 proc i w czwartym nawet 80 proc. Bank Gospodarstwa Krajowego przyjmuje wnioski o dofinansowanie, a po zakończeniu naboru przekaże zbiorczy raport do komisji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Komisja ta przygotuje rekomendację, na podstawie której Prezes Rady Ministrów zdecyduje o przyznaniu dofinansowania.

 

Naszym priorytetem są drogi na terenie Sławna, które spowodują ożywienie społeczno-gospodarcze miasta, a także poprawią warunki życia naszym mieszkańcom. Kluczowymi sprawami są przede wszystkim inwestycje na Osiedlu Północ – m.in. przebudowa ulic Racibora, Witosa czy ulicy Działkowej. Istotnym elementem jest również stworzenie bajpasu drogi wojewódzkiej nr 205 poprzez wybudowanie drogi łączącej ulicę Chełmońskiego z ulicą Morską i ożywienie obszaru inwestycyjnego w tym rejonie. Strategicznym celem jest także przebudowa placu Wyszyńskiego wraz z przyległymi drogami. Wysokie dofinansowanie to szansa na zrealizowanie kluczowych i strategicznych inwestycji na terenie Sławna” – podsumował spotkanie burmistrz Sławna.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AAAA
AAAA 11.08.2021, 21:01
KIEDY NOWE ZAKŁADY PRACY BO SKLEPÓW DOSYC

Pozostałe