Powiat sławieński: Ludowcy czyszczą szeregi i nie wchodzą w układy

  • 06.12.2018, 07:47 (aktualizacja 11.12.2018, 18:00)
  • Obserwator Lokalny
Powiat sławieński: Ludowcy czyszczą szeregi i nie wchodzą w układy Zarząd Powiatowy PSL potwierdził naruszenie Statutu PSL przez Wojciecha Stefanowskiego, co skutkuje pozbawieniem go członkostwa w Stronnictwie.

Wojciech Stefanowski, były wójt gminy Sławno, a obecnie członek Zarządu Powiatu Sławieńskiego i Jarosław Michalski, były Przewodniczący Rady Gminy Darłowo - usunięci z szeregów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Powód? Naruszyli postanowienia artykułu 8 Statutu PSL, który mówi o automatycznym wykluczaniu członków Stronnictwa, którzy starują z innych list bez zgody odpowiednich władz PSL.

W środę obradował Zarząd Powiatowy PSL. Oprócz wykluczenia wspomnianych wyżej osób, zadecydowano o nieprzyjmowaniu propozycji starosty, aby ludowcy objęli przewodnictwo komisji Rady Powiatu Sławieńskiego. Do obsadzenia jest 7 komisji. Każdy przewodniczący ma 350 zł dodatku.

- Będziecie mogli dorobić – kusił Starosta Wojciech Wiśniowski podczas spotkania z czwórką radnych PSL (według relacji tychże radnych).

Zarząd w głosowaniu odrzucił tę propozycję.

- To jest rzucenie nam kości, w dodatku już częściowo ogryzionej. Jeśli pójdziemy na ten układ, to wtedy wyjdzie na to, że dołączamy dla powiatowego POPiS-u – argumentowali działacze.

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Sławieńskiego będą głosowane składy komisji i ich przewodniczący. Wtedy okaże się, czy radni PSL skuszą się na "rzuconą im kość", czy też zastosują się do postanowień przegłosowanych podczas posiedzenia powiatowego zarządu. (sim)

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PSL g..
PSL g.. 07.12.2018, 14:23
PSL i P. Krawczuk.. kiedy to przeminie w końcu, czerwona karta wyborcza na wszystkich stopniach od gminy po Szczecin jeszcze ich niczego nie nauczyła.,
Wyborca
Wyborca 06.12.2018, 17:26
Sława... Ja to rozumie to tak, że nie wchodzą w układy więc nie bawią się w politykę i będą pracować dla Powiatu.
Sława
Sława 06.12.2018, 13:37
Wybrano Was abyście pracowali na rzecz powiatu a nie bawili się w politykę!

Pozostałe