Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 04:59
Przeczytaj!
Reklama

Gmina Sławno Wysłuchaliśmy argumentów, a teraz Wójt podejmie decyzję!

Bardzo burzliwy przebieg miało posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Sławno. Członkowie komisji czyli Władysław Więcek (przewodniczący), Karol Kruk, Grzegorz Kozień oraz Jan Franas, zebrali się, na wniosek radnych Krzysztofa Jędrzejczyka i Przemysława Konwerskiego, aby zbadać zasadność wypowiedzenia umowy z firmą Optiwood na obiekt w Łętowie oraz przeanalizować jakie straty z tego tytułu poniosła Gmina Sławno. Drugim tematem posiedzenia była kwestia wynajęcia a następnie sprzedaży nieruchomości w Janiewicach. Ponad 2,5 godzinne obrady miały bardzo burzliwy przebieg. Szczególnie ostra dyskusja toczyła się pomiędzy Władysławem Więckiem a Przemysławem Konwerskim. Momentami dochodziło do kłótni i utarczek słownych pomiędzy radnymi, a obserwatorami obrad komisji.
Podziel się
Oceń

Z jednej strony Wójt Ryszard Stachowiak i jego urzędnicy mówili o zasadności wypowiedzenia umowy:

- Wynajmujący nie wywiązywał się z jej zapisów – dowodzili.

- Gmina nie poniosła żadnych strat z tytułu rozwiązania umowy. Jedynie nie mieliśmy w tym roku wpływów podatkowy z tytułu użyczenia. Nie powiem jaka to kwota, bo to tajemnica skarbowa – oznajmił Wójt.

Z drugiej strony, Zbigniew Zwoliński, przedstawiciel Optiwood twierdził, że od samego początku Gmina robiła mu „pod górkę”.

- Przez 7 lat ten człowiek utrudniał nam życie - jako głównego sprawcę problemów wskazywał wójta Stachowiaka. - Przykładem szlaban, który został postawiony, gdy zaczęliśmy działalność, a który zniknął, gdy tylko zdaliśmy obiekt – mówił Z. Zwoliński i zapowiedział skierowanie sprawy rozwiązania umowy do sądu.

- Mam wrażenie, że umowa została podpisana, aby podciąć żyły tej firmie – swoje zdanie wyraził radny Krzysztof Jędrzejczyk, a Jan Franas podsumował:

- Niech to rozstrzygnie sąd.

 

Trochę mniej burzliwa była dyskusja na temat wydzierżawienia i sprzedaży nieruchomości w Janiewicach. Chodzi o usunięcie niepełnosprawnej lokatorki z miejsca, w którym mieszkała ponad 50 lat, a następnie wynajęcie i sprzedanie posesji za bardzo niską cenę dawnemu kontrkandydatowi do fotela wójta (wycena blisko 120 tys. zł, sprzedaż – 28 tys. zł).

Początkowo wójt skoncentrował się na przeniesieniu lokatorki w inne miejsce:

- Nikt z rodziny nie interesował się ani Panią Gosią, ani jej ojcem – mówił podkreślając, że zachowanie rodziny uważa za haniebne, oraz że teraz kobieta ma opiekę i lepiej jej się żyje. Potem szeroko uzasadnił decyzję o sprzedaży domu i działki za 28 tys. zł oraz jakie korzyści z tego tytułu odniosła gmina Sławno.

- Moim zdaniem, na tej transakcji gmina straciła dwie nieruchomości – ripostował K. Jędrzejczyk, a radny Grzegorz Kozień stwierdził, że nie było żadnej informacji o wydzierżawieniu lub sprzedaży tej nieruchomości.

- Gdybym wiedział, sam bym kupił – oznajmił G. Kozień.

Radni opozycji dowodzili o nieprawidłowościach wynajęcia i sprzedaży oraz stratach poniesionych przez gminę z tego tytułu. Oczywiście Wójt i jego radca prawny byli przeciwnego zdania.

- Dziękuję Państwu. Wyczerpaliśmy temat, Komisja Rewizyjna podejmie decyzję - dalszą dyskusję dość nieoczekiwanie przerwał przewodniczący Więcek.

Już po posiedzeniu, na korytarzu, gdy radni rozeszli się, zapytałem przewodniczącego Więcka, co dalej?

- Teraz sporządzimy protokół – odpowiedział.

Bardziej rozmowny był Jan Franas:

- Wysłuchaliśmy argumentów, a teraz Wójt podejmie decyzję...

Mieczysław Siwiec



Napisz komentarz

Komentarze

Abc 12.09.2021 17:25
Marek zawsze myśli tylko o sobie. Sprzeda się tam gdzie ma z tego korzyść. Pisior jeden. Tfu...

Zuza 10.09.2021 07:39
No to Franas się popisał. Ha, ha, ha...

gość 52 09.09.2021 16:19
Nasz pan radny Szanel ucieka z sali po zakończeniu sesji jak szczur z tonącego okrętu.Och wstyd panie radny ,tak się nie robi przecież my wyborcy panu zaufaliśmy a pan odwraca się do nas tyłem,więc pytam się kto dla pana jest ważniejszy wyborcy czy pan wójt.Co obiecano panu za to że wstrzymał się od głosowania i przyczynił się do podniesienia opłat za śmieci.

Zły 04.09.2021 18:51
Ciagle sie zastanawiam jak dlugo kieszkancy dadzą robic sie w h*** Cuba im to pasuje. Powinni kupic kilka taczek i wywieźc wojta i jego towarzyszy...tak towarzyszy i towarzyszkę

k.o 05.09.2021 11:33
Wiekszosc mieszkancow to ciemnota ktora mozna manipulowac a wojtowi to pasuje jak ulał

Loni 02.09.2021 22:34
Stachowiak przechodzi już samego siebie. Czy on Ludzie nie jest chory ?

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tutejszy Treść komentarza: Nie chcę,bo zajmuje sie czymś innym. A płacę podatki i chcę wiedzieć jak są wydawane. Ps. Jaśnie panowie budowlańcy bardzo często pojawiali sie na Rapackiego skoro świt o 9. A stękanie budowlańców na pogodę też mnie śmieszy,jakbstarrowali do przetargu to wiedzieli,że żyjemy w klimacie umiarkowanym i skala temperatura jest w okolicach od minus 30 do plus 30,padają deszcze itd. Nie są świadomi niech zmienią pracę,zresztą dla budowlańca kalendarz i zegarek to jakieś tajemne urządzenia. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:54 Źródło komentarza: Sławno: Są oferty w przetargu na przebudowę placu Wyszyńskiego Autor komentarza: xyz Treść komentarza: To trzeba było startować w przetargi i go wygrać. Ciekawe jak ty byś to wykonywał... :D Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:42 Źródło komentarza: Sławno: Są oferty w przetargu na przebudowę placu Wyszyńskiego Autor komentarza: Tutejszy Treść komentarza: Strabag to sie nadaje do tarcia chrzanu,podwykonawca,podwykonawce,podwykonawcą pogania. Jak sie patrzy na ich pracę to oczy bolą. Z Rapackiego tak sie bawili jakby im konserwator zabytków każdą kostkę brukowa odbierał. Krężel jak robił to samo przy prokuraturze wpadł,zrobił co do zrobienia i wypad,droga przejezdna. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:58 Źródło komentarza: Sławno: Są oferty w przetargu na przebudowę placu Wyszyńskiego Autor komentarza: Kaja Treść komentarza: Ukrywają,ale uczniowie i rodzice wiedzą. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 14:21 Źródło komentarza: Sławno: Była w pracy, czy nie? Autor komentarza: zizou Treść komentarza: A co ona ten plyn do plukania połykała ? hahaha Data dodania komentarza: 28.05.2026, 15:33 Źródło komentarza: Sławno: Była w pracy, czy nie? Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Wiadomo kto to i z jakiej szkoły? Data dodania komentarza: 28.05.2026, 10:52 Źródło komentarza: Sławno: Była w pracy, czy nie?
Reklama
Reklama