Gmina Sławno Wysłuchaliśmy argumentów, a teraz Wójt podejmie decyzję!

  • 02.09.2021, 16:40
  • Obserwator Lokalny
Gmina Sławno Wysłuchaliśmy argumentów, a teraz Wójt podejmie decyzję!
Bardzo burzliwy przebieg miało posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Sławno. Członkowie komisji czyli Władysław Więcek (przewodniczący), Karol Kruk, Grzegorz Kozień oraz Jan Franas, zebrali się, na wniosek radnych Krzysztofa Jędrzejczyka i Przemysława Konwerskiego, aby zbadać zasadność wypowiedzenia umowy z firmą Optiwood na obiekt w Łętowie oraz przeanalizować jakie straty z tego tytułu poniosła Gmina Sławno. Drugim tematem posiedzenia była kwestia wynajęcia a następnie sprzedaży nieruchomości w Janiewicach. Ponad 2,5 godzinne obrady miały bardzo burzliwy przebieg. Szczególnie ostra dyskusja toczyła się pomiędzy Władysławem Więckiem a Przemysławem Konwerskim. Momentami dochodziło do kłótni i utarczek słownych pomiędzy radnymi, a obserwatorami obrad komisji.

Z jednej strony Wójt Ryszard Stachowiak i jego urzędnicy mówili o zasadności wypowiedzenia umowy:

- Wynajmujący nie wywiązywał się z jej zapisów – dowodzili.

- Gmina nie poniosła żadnych strat z tytułu rozwiązania umowy. Jedynie nie mieliśmy w tym roku wpływów podatkowy z tytułu użyczenia. Nie powiem jaka to kwota, bo to tajemnica skarbowa – oznajmił Wójt.

Z drugiej strony, Zbigniew Zwoliński, przedstawiciel Optiwood twierdził, że od samego początku Gmina robiła mu „pod górkę”.

- Przez 7 lat ten człowiek utrudniał nam życie - jako głównego sprawcę problemów wskazywał wójta Stachowiaka. - Przykładem szlaban, który został postawiony, gdy zaczęliśmy działalność, a który zniknął, gdy tylko zdaliśmy obiekt – mówił Z. Zwoliński i zapowiedział skierowanie sprawy rozwiązania umowy do sądu.

- Mam wrażenie, że umowa została podpisana, aby podciąć żyły tej firmie – swoje zdanie wyraził radny Krzysztof Jędrzejczyk, a Jan Franas podsumował:

- Niech to rozstrzygnie sąd.

 

Trochę mniej burzliwa była dyskusja na temat wydzierżawienia i sprzedaży nieruchomości w Janiewicach. Chodzi o usunięcie niepełnosprawnej lokatorki z miejsca, w którym mieszkała ponad 50 lat, a następnie wynajęcie i sprzedanie posesji za bardzo niską cenę dawnemu kontrkandydatowi do fotela wójta (wycena blisko 120 tys. zł, sprzedaż – 28 tys. zł).

Początkowo wójt skoncentrował się na przeniesieniu lokatorki w inne miejsce:

- Nikt z rodziny nie interesował się ani Panią Gosią, ani jej ojcem – mówił podkreślając, że zachowanie rodziny uważa za haniebne, oraz że teraz kobieta ma opiekę i lepiej jej się żyje. Potem szeroko uzasadnił decyzję o sprzedaży domu i działki za 28 tys. zł oraz jakie korzyści z tego tytułu odniosła gmina Sławno.

- Moim zdaniem, na tej transakcji gmina straciła dwie nieruchomości – ripostował K. Jędrzejczyk, a radny Grzegorz Kozień stwierdził, że nie było żadnej informacji o wydzierżawieniu lub sprzedaży tej nieruchomości.

- Gdybym wiedział, sam bym kupił – oznajmił G. Kozień.

Radni opozycji dowodzili o nieprawidłowościach wynajęcia i sprzedaży oraz stratach poniesionych przez gminę z tego tytułu. Oczywiście Wójt i jego radca prawny byli przeciwnego zdania.

- Dziękuję Państwu. Wyczerpaliśmy temat, Komisja Rewizyjna podejmie decyzję - dalszą dyskusję dość nieoczekiwanie przerwał przewodniczący Więcek.

Już po posiedzeniu, na korytarzu, gdy radni rozeszli się, zapytałem przewodniczącego Więcka, co dalej?

- Teraz sporządzimy protokół – odpowiedział.

Bardziej rozmowny był Jan Franas:

- Wysłuchaliśmy argumentów, a teraz Wójt podejmie decyzję...

Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Abc
Abc 12.09.2021, 17:25
Marek zawsze myśli tylko o sobie. Sprzeda się tam gdzie ma z tego korzyść. Pisior jeden. Tfu...
Zuza
Zuza 10.09.2021, 07:39
No to Franas się popisał. Ha, ha, ha...
gość 52
gość 52 09.09.2021, 16:19
Nasz pan radny Szanel ucieka z sali po zakończeniu sesji jak szczur z tonącego okrętu.Och wstyd panie radny ,tak się nie robi przecież my wyborcy panu zaufaliśmy a pan odwraca się do nas tyłem,więc pytam się kto dla pana jest ważniejszy wyborcy czy pan wójt.Co obiecano panu za to że wstrzymał się od głosowania i przyczynił się do podniesienia opłat za śmieci.
Zły
Zły 04.09.2021, 18:51
Ciagle sie zastanawiam jak dlugo kieszkancy dadzą robic sie w h*** Cuba im to pasuje. Powinni kupic kilka taczek i wywieźc wojta i jego towarzyszy...tak towarzyszy i towarzyszkę
k.o
k.o 05.09.2021, 11:33
Wiekszosc mieszkancow to ciemnota ktora mozna manipulowac a wojtowi to pasuje jak ulał
Loni
Loni 02.09.2021, 22:34
Stachowiak przechodzi już samego siebie. Czy on Ludzie nie jest chory ?

Pozostałe