Przetargi na budowę S6 od Koszalin do Słupska ogłoszone 

  • 06.09.2021, 14:58 (aktualizacja 06.09.2021, 15:08)
  • rzecznikiem prasowym GDDKiA
Przetargi na budowę S6 od Koszalin do Słupska ogłoszone 
Dzisiaj zostały ogłoszone przetargi na budowę drogi ekspresowej S6 od Koszalina do Słupska.  Nowa droga ekspresowa, o łącznej długości 46 kilometrów, została podzielona na dwa odcinki realizacyjne: Sianów - Sławno oraz Sławno - Słupsk

Ogłosiliśmy przetargi na budowę drogi ekspresowej S6 od Koszalina do Słupska.  Nowa droga ekspresowa, o łącznej długości 46 kilometrów, została podzielona na dwa odcinki realizacyjne: Sianów - Sławno oraz Sławno - Słupsk.  Razem z obecnie budowaną obwodnicą Koszalina i Sianowa utworzy spójny układ komunikacyjny w relacji Szczecin - Gdańsk i usprawni ruch komunikacyjny na północy województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.  

- Ogłaszane dzisiaj przetargi to już ostatnie postępowania przetargowe na S6 od Goleniowa do Gdańska. Dzięki temu obecnie 62,2 km S6 jest w fazie przetargu. W realizacji jest ponad 140 km. Domknięcie ekspresowego połączenia między Szczecinem a Trójmiastem planujemy na 2025 rok. - powiedział Tomasz Żuchowski, Szef GDDKiA. 

Uwzględniając dzisiejsze postępowania, od początku roku ogłosiliśmy już 21 przetargów na realizację blisko 260 km nowych dróg. To nie koniec i przed nami kolejne ogłoszenia - dodał Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. 

Czekamy na oferty wykonawców  

Przetargi obejmują zadania związane z przygotowaniem projektów wykonawczych oraz realizacją robót budowalnych. W złożonych ofertach oprócz ceny (60 proc.), ocenie podlegać będzie termin realizacji kontraktu (10 proc.) oraz długość okresu gwarancji (30 proc.), m.in. na ekrany akustyczne. Na wykonanie zadań wykonawcy będą mieli 32 miesiące od momentu podpisania umowy. Na oferty czekamy do 13 października br. 

 Dwa odcinki realizacyjne S6  

Droga ekspresowa S6 od Koszalina do Słupska została podzielona na dwa odcinki realizacyjne o porównywalnej długości ok. 23 kilometrów. Pierwszy odcinek Sianów - Sławno rozpoczyna się tuż za nowo budowaną obwodnicą Koszalina i Sianowa i kończy przed miejscowością Sławno. 

Drugi biegnie od Sławna, omijając je od strony południowej, do Słupska, znajdującego się już w województwie pomorskim. Na oba odcinki otrzymaliśmy w sierpniu decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). 

 Finał w 2025 roku 

W ramach całego, 46-kilometrowego powstanie aż osiem węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice i Bobrowice Sławno, Warszkowo, Wrześnica, Sycewice) oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych II kategorii (Karwice Północ i Karwice Południe). Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Droga S6 Koszalin - Słupsk wyposażona zostanie w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem, urządzenia ochrony środowiska oraz elementy związane z bezpieczeństwem ruchu na drodze. Ponadto powstanie sieć teleinformatyczna umożliwiająca sprawne i szybkie komunikowanie zdarzeń do Punktu Informacji Drogowej.  Planowane rozpoczęcie prac budowanych będzie miało miejsce jesienią przyszłego roku. Nowa droga powinna zostać udostępniona kierowcom w 2025 r. 

rzecznikiem prasowym GDDKiA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe