Sławno: Nowa komenda policji coraz bliżej...

  • 08.12.2018, 15:17
  • Obserwator Lokalny
Sławno:  Nowa komenda policji coraz bliżej...

Za około 25 mln zł firma ATP Budownictwo ze Słupska wybuduje nową Komendę Powiatową Policji w Sławnie.

Powstanie na działce przy ulicy Polanowskiej. W piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Marek Jasztal - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podpisał umowę z przedstawicielami słupskiej firmy - Tomaszem Pastwą i Mateuszem Pagel.

 

Nowa siedziba Komendy będzie znajdować się przy ul. Polanowskiej w Sławnie (wizualizacja w galerii poniżej). Powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi 11.904 m2 , natomiast powierzchnia użytkowa będzie wynosić 1.080,76 m2. Oprócz tego do użytku zostanie oddany: budynek garażowy, kojce dla psów i miejsca parkingowe.

Budynek główny będzie dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Bryła budynku zostanie ukształtowana na wzór litery U. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem dostępne ze strefy wejściowej.
W piwnicy przewidziano pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń.

Na parterze będą się znajdować pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dyżurnego, Wydziału Prewencji. Ruchu Drogowego oraz Sztabu kryzysowego. Znajdzie tam się również przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne.
Na I piętrze przewidziano pokoje Komendantów, sale odpraw pokoje Wydziału Kryminalnego i pracowników administracyjnych oraz Izbę Tradycji- Pamięci, Obiekt wyposażony zostanie w instalację solarną oraz panele fotowoltaiczne.

Działkę pod budowę nowej Komendy oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zabezpieczyły jednostki samorządu powiatu sławieńskiego. Maksymalny czas realizacji budowy trwać będzie do 2020 roku. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w grudniu, a całkowity koszt prac budowlach to ok 25 mln złotych łącznie z wyposażeniem.

 

Budowa jest realizowana w ramach ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

turczy
turczy 09.12.2018, 17:22
Bidnie tak, nie dali żadnej kartki... i nic do podpisu...

Pozostałe