Sławno Wędkarze zapraszają na walne zebranie

  • 13.11.2021, 13:02
  • Obserwator Lokalny
Sławno Wędkarze zapraszają na walne zebranie
Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID 19, na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym zbiorą się sławieńscy wędkarze z koła PZW Okręgu Słupskiego (tzw. stare koło). Walne odbędzie się w niedzielę 14 listopada, o godzinie 10. w siedzibie Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej przy ulicy Basztowej (stara remiza straży pożarnej). Przedmiotem obrad będzie między innymi wybór nowego prezesa i zarządu koła. - To będzie moje pożegnalne zebranie – mówi Jan Walkowiak – wieloletni Prezes Koła. - Postanowiłem już nie kandydować i definitywnie zrezygnować z funkcji prezesa. Już zdrowie nie te – dodaje. Sławieńskie koło jest największą organizacją społeczną w powiecie sławieńskim. Należy do niego ponad 100 wędkarzy. Jest dzierżawcą Stawów Miejskich w Sławnie.

Sławieńscy wędkarze, dzięki przynależności do Okręgu Słupskiego mogą, bez żadnych dodatkowych opłat, korzystać z wód całego dawnego województwa słupskiego, z jezior bytowszczyzny i bardzo rybnych rzek: górna Wieprza (od Kępic), Łupawa, Słupia, Skotawa itd. Podczas walnego wędkarze między innymi zatwierdzoną plany pracy zarządu koła na 2022 r. oraz przedyskutują ważne sprawy i problemy koła. A tych jest wiele. Nadal szwankuje praca na rzecz Koła, wędkarze płacą składki, a potem nic ich nie obchodzi. W efekcie, oprócz Zarządu Koła, czynnie udziela się tylko kilka osób. Mało kto uczestniczy w czynach społecznych, które wynikają ze Statutu PZW. Każdy wędkarz ma obowiązek brać w nich udział. W Sławnie zainteresowanie czynami jest znikome. Praktycznie biorą w nich udział tylko członkowie zarządu. Osobnym tematem jest kwestia opłat międzyokręgowych. Wielu wędkarzy ze Sławna jedzie „w Polskę” i chce tam łowić. Niestety, aby wędkować na pobliskim jeziorze w Ostrowcu, muszą wykupić dodatkową, wysoką opłatę w Koszalinie. To budzi ich sprzeciw. O tych i innych kwestiach będą dyskutowali sławieńscy wędkarze podczas walnego zebrania.

Początek: 14 listopada, godz. 10. w siedzibie Orkiestry Dętej przy ulicy Basztowej. Zapraszamy wszystkich członków koła. (sim)

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe