Piłka ręczna - Liderki zwycięskie na inaugurację

  • 21.11.2021, 14:03
  • Andrzej Lauren
Piłka ręczna - Liderki zwycięskie na inaugurację

Juniorki młodsze UKS Lider Sławno udanie zainaugurowały nowy sezon ligowy. W sobotnim meczu przed własną publicznością pokonały MKS CKS-SMS Szczecin 44:35 (24:15). To premierowe zwycięstwo naszych zawodniczek w nowej kategorii wiekowej, a więc roczniku 2005 (nasze zawodniczki są urodzone w 2006 i 2007 roku).
Przyjezdne prowadziły tylko raz w tym spotkaniu otwierając rejestr bramkowy w pierwszej minucie meczu. Po kolejnych siedmiu było już 9:1 dla Liderek, które z bardzo aktywnej obrony przechodziły do ataku szybkiego. Dobra defensywa wspierana z tyłu przez Darię Bieżuńską przyczyniła się do dalszego budowania przewagi, która po kwadrancie wynosiła jedenaście trafień (15:4). Dwie minuty później tablica świetlna wskazywała wynik 17:6 i w tym momencie szczecinianki trzykrotnie z rzędu znalazły sposób na pokonanie naszej obrony. Do przerwy sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Zespoły grały bramka za bramkę, a zdecydowana przewaga dała nam dziewięciobramkowe prowadzenie (24:15).
Druga połowa to status quo tego co widzieliśmy w drugim kwadransie pierwszej odsłony. Gra bramka za bramkę oraz szybkie tempo poruszania się w ataku pozwoliła przekroczyć nam granicę 40 bramek w meczu, a pierwsze zwycięstwo w Zachodniopomorskiej Lidze Juniorek Młodszych stało się faktem.
Podsumowując mecz w którym atak w zdecydowany sposób  dominował nad obroną, należy podkreślić fakt, że w sobotnim meczu każda z zawodniczek pojawiała się na parkiecie, a duża ich liczba spędziła na nim długi czas. To bardzo nas cieszy, jak również fakt, że aż 9 osób zdobywało bramki, z tego sześć osób co najmniej cztery - skomentował występ swoich podopiecznych Szymon Biegajski
UKS Lider Sławno zagrał w składzie:
Bieżuńska Daria, Michalak Paulina - Bajtek Dagmara, Keller-Szamal Zuzanna, Leśniewska Daria, Myślińska Agata, Siemińska Lena, Sulikowska Natalia, Szygenda Amelia, Warać Zuzanna, Woropaj Zuzanna, Woźniak Wiktoria, Zaborowska Hanna, Żuchowska Julia.

Andrzej Lauren

Zdjęcia (41)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe