Sławno: Ogłoszono postępowanie przetargowe na przebudowę i remont stadionu miejskiego w Sławnie

  • 25.11.2021, 15:23
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Ogłoszono postępowanie przetargowe na przebudowę i remont stadionu…
Miasto Sławno otrzymało dofinansowanie na remont i przebudowę stadionu miejskiego w wysokości 2.461.329,15 zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”.

Obiekt będzie spełniał V kategorię  dla stadionów i obiektów lekkoatletycznych. Prace mają ruszyć w 2022 roku, a zakończenie prac przewidziano na 2023 rok. Na terenie stadionu powstanie bieżnia okrężna czterotorowa (400m) z sześciotorową bieżnią prostą (110m) wraz z odwodnieniem.  Arena lekkoatletyczna posiadała będzie m.in. dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem dwukierunkowym, rozbiegi do rzutu oszczepem z polem rzutów na murawie, skocznię do skoku wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą z sektorem rzutów na murawie, rzutnię do pchnięcia kulą z sektorem rzutów z mączki mineralnej, dwukierunkową skocznię do skoku o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami.

W ramach inwestycji projektuje się także wymianę nawierzchni w strefie wejścia na stadion wraz z istniejącym ogrodzeniem. W terenie zaplanowano nowe chodniki a na pozostałej części działki planuje się wykonanie trawników (w tym również na istniejącej skarpie pozostałej do zachowania). W ramach inwestycji projektuje się również oświetlenie bieżni oraz boiska piłkarskiego. Dla bezpieczeństwa użytkowania zaprojektowano ogrodzenie panelowe, wydzielające bieżnię o wysokości 130 cm - spełniające wymagania wg wytycznych PZPN.

Zaplanowano także  przebudowę boiska głównego. Wody opadowe z bieżni i areny lekkoatletycznej odprowadzone będą do zbiornika podziemnego o pojemności 100m3 z przeznaczeniem wody do wykorzystania na cele podlewania murawy. Do tego celu zaprojektowano system zraszania sterowany elektronicznie z uwzględnieniem warunków pogodowych. Projektowane elementy (boisko i bieżnia) wymagać będą demontażu istniejących ogrodzeń wewnętrznych. Przy bieżni ustawione zostaną boksy dla zawodników rezerwowych (dwa po 13 miejsc).

Dodatkowo w ramach prac przewiduje się wykonanie kanalizacji deszczowej i odwodnienia bieżni, dostawę i montaż tablicy wyników i kontenera kasowego, utwardzenie nawierzchni dojść, dojazdów oraz wykonanie zielni wokół wykonanych obiektów zagospodarowanie terenu.

Wykonawcy swoje oferty mogą składać do dnia 16 grudnia 2021 roku do godziny 10:00. O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na miniPortalu. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 16 grudnia 2021 roku roku o godzinie 10:30.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chory.
Chory. 29.11.2021, 14:04
Szpital sie sypie,ale najwazniejsze sa stadiony.

Pozostałe