Wiekowice: lepiej później niż wcale

  • 22.01.2022, 13:48
  • Obserwator Lokalny
Wiekowice: lepiej później niż wcale
W sobotę rano strażacy OSP Wiekowice oficjalnie przejęli nowy wóz nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo FL. Samochód, za 781.911,00 złotych został zakupiony w ramach zadania „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego” ze środków budżetu Gminy Darłowo, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Przekazanie wozu było okazją do uroczystości przed remizą w Wiekowicach, w której oprócz mieszkańców sołectwa Wiekowice, strażaków jednostek OSP z gminy Darłowo, komendantów wojewódzkiego i powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, władz gminy Darłowo uczestniczył także Paweł Szefernaker – wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Marek Subocz – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Robert Stępień – dyrektor koszalińskiej filii tegoż Funduszu oraz inni zaproszeni goście.

Nowy pojazd poświęcili księża: Ryszard Szczygieł (duszpasterz zachodniopomorskich strażaków) i Stanisław Wrona (proboszcz parafii w Dobiesławiu).

 

- Cieszymy się, że już jest. Co prawda rok później, ale lepiej późno niż wcale – mówi jeden ze strażaków z gminy Darłowo. - W ubiegłym roku nasza Rada Gminy zabezpieczyła środki na taki wóz bojowy. Byliśmy pewni, że go dostaniemy, bo przecież nasza jednostka jest w Krajowym Systemie Ratownictwa, ale z niezrozumiałych dla mnie względów tamten wóz trafił do OSP Janiewice, które nie jest w tym systemie – dodaje.                                                  Mieczysław Siwiec

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (89)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Loni
Loni 23.01.2022, 20:15
A ten wóz to nie poszedł do Janiewic za chałupę dla Stempnia ?

Pozostałe