Sławno Dostawcy tartanu utrudniają przetarg

  • 23.01.2022, 20:40
  • Obserwator Lokalny
Sławno Dostawcy tartanu utrudniają przetarg
Ciągle nie może zakończyć się postępowanie przetargowe dotyczące remontu i przebudowy sławieńskiego stadionu. Przetarg, który miał być rozstrzygnięty jeszcze w ubiegłym roku, został zahamowany przez firmy dostarczające tartan. Poszło o to, że do specyfikacji przetargowej miasto Sławno wpisało produkt zalecany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) i stosowany na większości obiektów lekkoatletycznych. To spowodowało protest innych producentów tartanu, którzy uznali, że ich wyroby też powinny być brane pod uwagę. Sprawa trafiła do (Krajowej Izby Odwoławczej) KIO, która już wydała dwa werdykty, które od razu oprotestowali producenci tartanu. Sprawa więc toczy się dalej i wydaje się nie mieć końca. Miasto musiało wstrzymać postępowanie przetargowe do czasu rozstrzygnięcia. - Z mojego doświadczenia wiem, że tartany produkowane przez niektóre firmy po kilku latach tracą kolor, blakną i różowieją, a że dzieje się to już po okresie gwarancji, więc nawet nie można ich zareklamować – mówi Zbigniew Kowalski - przedstawiciel firmy budującej nawierzchnie bieżni.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku przetargu na stadion w Człuchowie, gdzie wiele miesięcy wcześniej niż w Sławnie ogłoszono przetarg i długo nie można było go rozstrzygnąć.

- To była trudna przeprawa, ale udało się zakończyć postępowanie i już możemy działać dalej - mówi Tomasz Kowalczyk, Zastępca Burmistrza Człuchowa.

W efekcie w Człuchowie budowa nowego stadionu przesunęła się o kilka miesięcy. Jeszcze gorzej jest w Nakle, gdzie protesty spowodowały jeszcze dłuższe opóźnienie.

Należy mieć nadzieję, ze w Sławnie sprawa zakończy się na tyle szybko, że miasto zdąży w terminie rozliczyć dotację otrzymaną na remont stadionu. Mieczysław Siwiec

 

Przypomnijmy: jesienią ubiegłego roku ogłoszono postępowanie przetargowe na przebudowę i remont stadionu miejskiego w Sławnie. Ma kosztować około 5 mln. zł. Miasto Sławno na ten cel otrzymało dofinansowanie w wysokości 2.461.329,15 zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Po remoncie obiekt będzie spełniał V kategorię dla stadionów i obiektów lekkoatletycznych. Powstanie bieżnia okrężna czterotorowa (400m) z sześciotorową bieżnią prostą (110m) wraz z odwodnieniem. Arena lekkoatletyczna posiadała będzie m.in. dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem dwukierunkowym, rozbiegi do rzutu oszczepem z polem rzutów na murawie, skocznię do skoku wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą z sektorem rzutów na murawie, rzutnię do pchnięcia kulą z sektorem rzutów z mączki mineralnej, dwukierunkową skocznię do skoku o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami. W ramach inwestycji projektuje się także wymianę nawierzchni w strefie wejścia na stadion wraz z istniejącym ogrodzeniem. W terenie zaplanowano nowe chodniki a na pozostałej części działki planuje się wykonanie trawników (w tym również na istniejącej skarpie pozostałej do zachowania). W ramach inwestycji projektuje się również oświetlenie bieżni oraz boiska piłkarskiego. Dla bezpieczeństwa użytkowania zaprojektowano ogrodzenie panelowe, wydzielające bieżnię o wysokości 130 cm - spełniające wymagania wg wytycznych PZPN. Zaplanowano także przebudowę boiska głównego. Wody opadowe z bieżni i areny lekkoatletycznej odprowadzone będą do zbiornika podziemnego o pojemności 100m3 z przeznaczeniem wody do wykorzystania na cele podlewania murawy. Do tego celu zaprojektowano system zraszania sterowany elektronicznie z uwzględnieniem warunków pogodowych. Projektowane elementy (boisko i bieżnia) wymagać będą demontażu istniejących ogrodzeń wewnętrznych. Przy bieżni ustawione zostaną boksy dla zawodników rezerwowych (dwa po 13 miejsc). Dodatkowo w ramach prac przewiduje się wykonanie kanalizacji deszczowej i odwodnienia bieżni, dostawę i montaż tablicy wyników i kontenera kasowego, utwardzenie nawierzchni dojść, dojazdów oraz wykonanie zielni wokół wykonanych obiektów zagospodarowanie terenu

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe