Sławno: Najpierw sesja, później komisja

  • 14.12.2018, 10:39 (aktualizacja 14.12.2018, 11:07)
  • KB
Sławno: Najpierw sesja, później komisja

Dziś, o 9 rano, na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie odbyła się sesja rady miejskiej, podczas której m.in. uchwalono składy stałych komisji Rady Miejskiej w Sławnie.
Później radni, podczas komisji, dyskutowali na temat zmiany budżetu miasta oraz wieloletniej prognozy finansowej Sławna na lata 2019-2034. Głównym tematem był sławieński stadion, który potrzebuje modernizacji i polepszenia warunków. Aktualnie miasto przewiduje wydatek 30 000 złotych na wykonanie projektu bieżni i odwodnienia płyty stadionowej.
- Stadion jest jedną z najważniejszych spraw na najbliższe lata. Wbrew pozorom nie jest to stadion najgorszy, bo wystarczy przejechać się po Polsce i zobaczyć jak funkcjonują inne. Prawdą jest, że aby udoskonalić nasz stadion, trzeba wykonać pewne prace - mówił Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna.
- Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby odłożyć te 30 000 złotych, na dalsze lata i na przykład w roku 2020 wykonać kompleksowo całościowy remont stadionu? - pytał radny Bartosz Bukowski.
- Faktem jest to, że aby wykonać jakiekolwiek prace, czy to związane ze stadionem, czy budową dróg, potrzebny jest projekt inwestycyjny i właśnie na to przeznaczone są te pieniądze. Później można wnioskować o dofinansowania i w zależności od budżetu jakim będzie dysponowało miasto, wykonywać mniejsze lub większe prace - mówił radny Dominik Margielewski.
Pod uchwałą budżetu miasta Sławno trzy osoby wstrzymały się od głosu, jedną z nich była również radna Ewelina Stach:
- Wstrzymałam się od głosu, ponieważ nie zgadzam z niektórymi punktami, ale nie chciałabym również od samego początku podchodzić do tego negatywnie - podkreśliła.

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU (19.12.2018)

KB

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dana dana
Dana dana 19.12.2018, 19:06
Ile kosztował remont amfiteatru? Remont tego obiektu to była sztuka dla sztuki. Miasto nie ma odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego, a żadna firma nie nagłośni imprezy w takim miejscu. Przykładem niech będzie koncert zespołu "Perfect".
Error
Error 18.12.2018, 10:58
a w domu kultury nadal bije z kibli XIX wieczną qpą
elżbieta
elżbieta 15.12.2018, 20:56
Odnosząc się, do pomysłu Pana Radnego Bukowskiego, proszę o przedstawienie wg niego jaki miałby być zakres robót aby był zadowolony z remontu stadionu i koszt tej inwestycji? Również chciałabym się dowiedzieć skąd wziąć pieniądze na wkład własny i komu zabrać kasę z budżetu. Które ulice wraz z mieszkańcami nie zasługują na oświetlenie czy remont ulicy (a jest długa kolejka mieszkańców, którzy chcą dojechać ładną drogą a nie tonąć w błocie)? Pan ma pod swoim domem polbruk i asfalt a My również czekamy na XXI wiek pod swoim domem.
Olek
Olek 16.12.2018, 20:29
Elżbieto to trzeba było zmienić burmistrza .

Zmniejszyć pobory burmistrzowi i zastępcy o połowę i kasa będzie na wszystko . Słabo pracują .
radnybukowski
radnybukowski 16.12.2018, 14:04
Pani elżbieto, dziękuję za te uwagi. Pieniądze na remont stadionu są już zaplanowane. Miasto przyjęło w Lokalnym programie rewitalizacji 600.000 zl na ten cel. Połowę stanowić ma wkład własny. Postuluję, aby zwiększyć te środki. Górny pułap, to kwestia do dyskusji. Jeżeli będzie tak, że uda się uzyskać dofinansowanie do inwestycji rzędu 40-50%, to zaangażowanie miasta powinno wzrosnąć po to, aby w ramach jednej inwestycji zrealizować postulat uzyskania nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego. Nie jest tak, że stanie się to kosztem remontu dróg, w szczególności, że mowa tu o kilkusettysiącach zł. Pozdrawiam!
P.S. Przy mojej ulicy oświetlenia brak, asfalt jedt dziurawy jak ser szwajcarski, a za polbruk zapłaciliśmy z własnej kieszeni inwestując w mieszkanie.
elżbieta
elżbieta 16.12.2018, 16:57
Dalej nie odpowiedział Pan na moje pytania z wcześniejszego postu. Pytałam jaki wg pana ma być zakres inwestycji by był Pan zadowolony i o zakres robót? Podpiera się Pan danymi z urzędu, których nie akceptuje. i komu zabrać środki na wkład własny? Ja oczekuje od Pana konkretnych odpowiedzi, a widzę że Pan odpowiada ogólnikowo i próbuje zabłysnąć byle o Panu pisali i mówili. Samorząd to nie sejm gdzie się pisze ogólnikowo. Widać, że boi się Pan konkretnych decyzji i odpowiedzi Byle tylko siać zamęt. Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem a nie tylko krzyczeć bo i tak nic z tego nie wynika. PS. Czekam na konkretne odpowiedzi.
Olek
Olek 17.12.2018, 17:35
Elżbieto nie komu zabrać a gdzie pozyskać , zarobić ?

Burmistrz to cienias ekonomiczny i nic z tym nie zrobi tak samo jak ty podszywająca się pod kogoś innego niż jest w rzeczywistości . Znowu stosujecie tanie chwyty na młodym Bukowskim :) Bartosz to jest podpucha .
radnybukowski
radnybukowski 17.12.2018, 09:26
Pani elżbieto, proszę się nie denerwować. Nie chodzi przecież o mnie, ale o instytucję publiczną, której remontu oczekują mieszkańcy Sławna. Zakres robót to kwestia, którą poruszałem już przy okazji otwierania petycji. Mieści się to wszystko w pojęciu stadionu wielofunkcyjnego, tj. takiego, który służy i lekkoatletyce i np. piłce nożnej, bądź innym sportom drużynowym uprawianym na trawie. Konkrety co do zakresu robót powinny być ustalane po ustaleniu zakresu finansowania. Myślę, że oprócz tych planowanych przez burmistrza konieczne jest zainwestowanie w płytę główną, a także w inne elementy lekkoatletyczne w postaci rzutni i skoczni. Bardzo potrzebne jest także oświetlenie, ale kwestią do dyskusji jest jego właściwość. W mojej ocenie pytanie "komu zabrać" jest źle postawione. Starając się nie odpowiedzieć, wskazałbym , że mniej dałbym każdemu po trochu, po to aby móc sfinansować tą inwestycję. Oczywiści pod warunkiem, że wcześniej nie otrzymałbym finansowania na lepszym poziomie. Ze swojej strony chętnie zrezygnuję z diety, aby ta inwestycja powstała.
P.S. Dla dobra dyskusji proszę o powstrzymanie się od nietrafionych uwag, gdyż w innym wypadku nie będzie ona kontynuowana z mojej strony.
Jan
Jan 15.12.2018, 09:07
"- Stadion jest jedną z najważniejszych spraw na najbliższe lata. Wbrew pozorom nie jest to stadion najgorszy, bo wystarczy przejechać się po Polsce i zobaczyć jak funkcjonują inne. Prawdą jest, że aby udoskonalić nasz stadion, trzeba wykonać pewne prace - mówił Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna."

Tok myślenia burmistrza jest rozwalający .
Panie burmistrzu w Polsce są też lepsze stadiony niż nasz , są też baseny kryte, sztuczne lodowiska, korty tenisowe - też są .

Pan nie wie jak funkcjonują inne stadiony ?

Do Mietka Siwca : Mieciu nagrywaj sesje i puszczaj na YT - zarobisz grubą kasę z występów kabaretowych Franklina . Gość normalnie wymiata .

"Pewne prace"? - tak pograbić liście ?

Burmistrz to tragedia dla miasta .
radnybukowski
radnybukowski 15.12.2018, 00:03
Dieta przysługuje za miesiąc. Jest zróżnicowana, co do wysokości, w zależności od funkcji w Radzie.
Gość
Gość 14.12.2018, 20:52
A jak Pani uważa, ile wynosi dieta radnego w Sławnie? Taki quiz :-)
grażka
grażka 14.12.2018, 17:23
Mam pytanie czy radni mają płacone od sesji? czy też niezależni od ilości sesji jedne "pobory" ?
radnybukowski
radnybukowski 14.12.2018, 13:56
Miejski stadion był jednym z elementów dyskusji na temat budżetu, który nawiasem mówiąc został poruszony dopiero na końcu. Rozwiewanie całego szeregu wątpliwości dotyczących dochodów i wydatków zajęło dużo więcej czasu niż dyskusja na temat stadionu. Wydatki na projekt stadionu dot. położenia tartanu i odwodnienia zostały ostatecznie przegłosowane w ramach budżetu na 2019 r., jednakże batalia w zakresie remontu obiektu w szerszym zakresie jeszcze się nie skończyła.

Pozostałe