Sławno: Grawerton dla Mileny Patejuk

  • 17.12.2018, 15:56 (aktualizacja 18.12.2018 14:36)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Grawerton dla Mileny Patejuk

Milena Patejuk - młoda mieszkanka Sławna zajęła I miejsce i ustanowiła rekord Polski w skoku wzwyż dziewcząt rocznika 2006.

Dzisiaj (17.12.2018) w Urzędzie Miejskim w Sławnie Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna wraz z Krzysztofem Kowalczykiem - dyrektorem OSiRu oraz radnymi: Dominikiem Margielewskim i Pawłem Kopczyńskim podziękowali Milenie Patejuk za jej wysokie osiągnięcia w sporcie.
Milena Patejuk to młoda mieszkanka Sławna ucząca się w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku i trenująca w słupskiej Akademii Młodego Lekkoatlety. Pierwsze kroki w lekkoatletyce stawiała w MKS Święc Sławno. 14 czerwca 2018 roku Milena zajęła I miejsce i ustanowiła rekord Polski w skoku wzwyż dziewcząt rocznika 2006 podczas XXIV Finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. 21 czerwca 2018 roku zajęła I miejsce w skoku wzwyż podczas XIII Międzynarodowego Pucharu Dzieci w Lekkoatletyce w Łowiczu. W statystykach PZLA w kategorii U-14 wciąż zajmuje pierwsze miejsce w Polsce z wynikiem 158cm,  z przewagą ponad 5cm nad drugą zawodniczką. Celem i marzeniem młodej zawodniczki jest udział w igrzyskach olimpijskich.
Za dotychczasowe sukcesy sportowe oraz promocję miasta Krzysztof Frankenstein przekazał Milenie okolicznościowy grawerton oraz upominki, życząc jednocześnie dalszych sukcesów sportowych, wytrwałości, zapału i dużo zdrowia.

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe