Prawie 2 kg sterydów w paczkach z Chin

  • 18.12.2018, 12:29
  • Obserwator Lokalny
Prawie 2 kg sterydów w paczkach z Chin
1,9 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych, o szacowanej wartości ok. 190 tys. zł zatrzymano w paczkach z Chin.

Funkcjonariusze z CUDO (Oddziału Celnego w Szczecinie) Zachodniopomorskiego UCS, podczas kontroli przesyłek pocztowych ujawnili 1,9 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych, o szacowanej wartości ok. 190 tys. Anaboliki znajdowały się w dwóch paczkach skierowanych do mieszkańca i firmy województwa zachodniopomorskiego.

W pierwszym przypadku odbiorcą miał być mieszkaniec naszego regionu, dla którego paczka przyleciała, jak to zwykle bywa, z Chin. Dla uśpienia czujności funkcjonariuszy opisana była przez nadawcę jako skrzynka elektryczna o wartości 10 $.

Druga paczka adresowana była do jednej z firm województwa i zawierać miała części do drukarki o wartości 16 $.

Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej przesyłkom i poddali je rewizji. Nie byli zdziwieni, widząc opakowania, które stają się już standardowym opakowaniem dla różnego rodzaju farmaceutyków i ich pochodnych sprowadzanych z tej części świata. Tym razem również były to kolorowe opakowania produktów spożywczych oraz woreczki strunowe i fiolki.

Standardowo pobrano próbki i przesłano je do zbadania przez Centralne Laboratorium Celno-Skarbowe. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno-androgenne, które zdaniem laboratorium KAS, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne.

Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją przekazano, właściwemu organowi w takich sprawach, czyli Policji.

W kończącym się roku, funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS ujawnili w trakcie rewizji przesyłek pocztowych łącznie 6,4 kg tego specyfiku. Ich szacowana wartość na rynku, to prawie 640 tys. zł.

- KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA -

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe