Powiat sławieński: Borkowo było bardzo groźnie, Chudaczewko - groźnie wyglądało...

  • 03.04.2022, 10:54
  • Obserwator Lokalny
Powiat sławieński: Borkowo było bardzo groźnie, Chudaczewko - groźnie… Pożar w Borkowie
W tym tygodniu dwa pożary. Pierwszy, w poniedziałek, w Borkowie, gdzie około 15. zapalił się budynek gospodarczy obok mieszkalnego. Pożar gasiło aż 13 jednostek OSP i PSP. Ogień zniszczył dwa budynki gospodarcze. Między innymi spłonęły maszyny i około 100 metrów sześciennych drewna opałowego. Wstępnie straty oszacowano na około 90 tysięcy zł. Akcja ratownicza trwała do godziny 1 w nocy. *** W piątek, bardzo niebezpiecznie wyglądały pierwsze chwile pożaru w Chudaczewku. Zapalił się dach starego budynku (niegdyś pensjonat Eden). Z daleka widać było gęsty, czarny dym. Pierwsi pożar zauważyli leśnicy z pobliskiej wieży przeciwpożarowej. To oni zawiadomili straż pożarną i właścicieli obiektu, którzy początkowo nie byli świadomi niebezpieczeństwa.

Mając doświadczenia z Borkowa, do akcji zadysponowano 7 zastępów PSP i OSP. Strażacy szybko zlokalizowali miejsce pożaru. Był nim, pokryty papą (stąd czarny dym) dach budynku, który zapalił się od iskier z komina.

Ogień w ogóle nie zagrażał, zlokalizowanym obok pomieszczeniom dla turystów

W obu pożarach nikt nie ucierpiał.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe