Sławno Zasłabnięcie i śmierć w barze przy bramie

  • 19.12.2018, 14:37 (aktualizacja 19.12.2018 14:55)
  • Obserwator Lokalny
Sławno Zasłabnięcie i śmierć w barze przy bramie Mieczysław Siwiec Część ulicy M.C. Skłodowskiej została na kilkadziesiąt minut całkowicie zablokowana. Interweniowały załogi trzech wozów straży pożarnej i radiowozu. Po kilkudziesięciu minutach pojawiła się też karetka pogotowia ratowniczego.

Do tragicznego wypadku doszło w barze koło Bramy Słupskiej. Jeden z klientów spożywał obiad. W pewnej chwili wyszedł do ubikacji.

- Zaniepokoiło mnie to, że zbyt długo nie wraca – mówi pracownica baru. - Zostawił uchylone drzwi, więc zajrzałam. W dziwnej pozycji klęczał na podłodze. Wyciągnęłam go do barowej sali. Prosiłam klientów, aby pomogli go reanimować. Nikt nie chciał tego zrobić. Nigdy nie widziała takiej znieczulicy – dodaje roztrzęsiona kobieta.

Zawiadomienie pogotowia ratunkowego też na niewiele się zdało, bo sławieńska karetka była w Koszalinie. Po kilkunastu minutach przyjechali strażacy z KP PSP w Sławnie. Przez kilkadziesiąt minut reanimowali mężczyznę. Niestety, nic to nie pomogło. Gdy w końcu przyjechali ratownicy medyczni, nie pozostało im nic innego, jak stwierdzić zgon.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zmarły to około 40 – letni Zbigniew G. - mieszkaniec Gwiazdowa.

Postępowaniem w tej sprawie zajmie się policja.   (sim)

 

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 22.12.2018, 09:11
Wzywajcie dalej do głupot, bo się tyłka nie chce ruszyć do przychodni, to tak właśnie będzie. Przyjdzie i na Was kolej.....
Xd
Xd 20.12.2018, 12:29
Karetka pewnie wysłana do urazu palca jak to zwykle bywa. Bo pacjent powie ,ze placi skladki i mu sie należy. Potem płacz, bo nie ma ambulansu wolnego.
REALIA
REALIA 20.12.2018, 07:32
Nawet 5 karetek nie wystarczy . Wzywacie pogotowie do ***zek ,bólu glowy i innych bzdur. Tylka sie nie chce ruszyć i udać się do przychodni. I tak będzie zawsze .
Maricinus
Maricinus 19.12.2018, 22:44
To przeciez mogl byc kazdy trzeba sobie pomagac a najbardziej w takich sytacjach ..to jest porazka bo byc moze gdyby byla by szybciej karetka urstowalu by go a przez to ze slawno ma ledwo 2 karetki w ten sposb ludzi nie uratuja napewno ;/// szkoda lada moment siweta a tu takie tragedie co chwile ;(*((
Helena
Helena 19.12.2018, 21:09
Umiejetność Udzielenia Pierwszej pomocy powinna być kształtowana w szkołach podstawowych jako jeden z przedmiotów obowiązkowych !!!Smutne :-(
Robert
Robert 19.12.2018, 19:22
Rozumiem stres ze nikt nie potrafił pomóc bo się bał , stres wiadomo . Ale pominmy to ja sie pytam dlaczego jeden z gości nie pobiegł na komendę policji , policjant raczej musi wykonać to bezpiecznie i skutecznie , tego nie rozumem
Ktoś
Ktoś 19.12.2018, 18:04
No rozumiem tą sytuacje ale pani same nie umiała wykonać RKO? Ja mając 10 lat potrafiłam to zrobić
ttttttt
ttttttt 19.12.2018, 19:26
Nie każdy potrafi nie każdy był szkolony , nawet na prawie jazdy tego nie mieliśmy bo miasto nie ma fantoma a taki by się przydał by każdy kandydat był szkolony z przymusu
Xxx
Xxx 19.12.2018, 17:14
Wszyscy bedacy w tym czasie w barze powinni zostac pociągnięci do odpowiedzialnosci za nieudzielenie pomocy . Niech pomyślą ze ich tez to może spotkac i nie bedzie nikogo kto im tej pomocy udzieli .
Turututu
Turututu 19.12.2018, 19:27
Łatwo oceniać gdy się tam nie było takie to polaczkowe
Sławek
Sławek 19.12.2018, 16:48
Nie zapłacił za obiad
Chrupek
Chrupek 19.12.2018, 15:47
Do tych a wiadomo do kogo karma wraca
bobo
bobo 19.12.2018, 15:05
"Zawiadomienie pogotowia ratunkowego też na niewiele się zdało, bo sławieńska karetka była w Koszalinie."

Sławno ma tylko jedną karetkę?
Gość
Gość 20.12.2018, 12:13
Sławno ma dwie karetki ,ale to nic nie zmienia , ponieważ rzadko kiedy są na miejscu. Ludzie wzywają do wszystkiego bez chwili zastanowienia się . To jest dramat!!! Ludzie są jeszcze przychodnie! Pogotowie kataru , anginy ani bólu nogi od tygodnia nie leczy.
assas
assas 19.12.2018, 19:28
Falck ma 2 ? Szpital 1 Nie rozumiem także tego
Ktos
Ktos 23.12.2018, 08:41
Ty nic nie rozumiesz .
Gość
Gość 20.12.2018, 12:15
Karetka ze szpitala nie jeździ do nagłych zdarzeń tylko wykonuje transporty szpitalne.
kasia
kasia 19.12.2018, 17:16
kpina jakas
Magda