Warszkowo: No, to teraz sobie posiedzi

  • 04.05.2022, 11:07
  • st. asp. Kinga Warczak
Warszkowo: No, to teraz sobie posiedzi
Czujny mieszkaniec powiatu sławieńskiego udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy Volvo, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nietrzeźwy ma na koncie złamanie 6 zakazów prowadzenia pojazdów, w tym także dożywotnio. Decyzją Sądu 32 – latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

W miniony poniedziałek dyżurny sławieńskiej komendy skierował policyjny patrol do miejscowości Warszkowo, gdzie osobowym Volvo miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który widział, jak kierowca osobówki jechał slalomem zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Po zatrzymaniu świadek zabrał kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę.

Jak się okazało, 32-letni mieszkaniec Słupska, miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kilkukrotnie był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak się okazało 32 – latek jest dobrze znany policjantom. Mężczyzna ma na swoim koncie długą listę podobnych przestępstw. Sąd Rejonowy w Sławnie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. 32 - latek z sądu trafił prosto do zakładu karnego, gdzie może spędzić kilka najbliższych lat.

Świadek zdarzenia, który ujął kierowcę wykazał się wzorową obywatelską postawą odpowiedzialnością. Dzięki jego czujności oraz szybkiej reakcji interweniujących policjantów prawdopodobnie zdarzenie to nie zakończyło się tragedią.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

st. asp. Kinga Warczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M.
M. 04.05.2022, 13:08
No i elegancko...
jan paweł 2
jan paweł 2 06.05.2022, 13:18
konfitura...

Pozostałe